Több oka is van annak, hogy az iPhone-osok tovább megtartják a telefonjukat, mint az androidosok, és ezek csupán egyike az ár (az Android-világban is vannak igen drága eszközök). Legalább annyit nyom a latban a felhasználói elégedettség, illetve az, hogy mekkora a kísértés a piacon.
Minden évben újabb telefonmodellekkel rukkol ki az Apple, ennek ellenére egyáltalán nem ritka, hogy még mindig sokan használnak régebbi modelleket.
A Consumer Intelligence Research Partners legújabb, amerikai piacon végzett felmérése is megerősíti ezt. Azt találták, hogy amíg az iPhone-felhasználók 61 százaléka legalább két évig megtartja korábbi telefonját, addig az androidosoknak csak a 41 százaléka teszi ezt. Az is kiderült, hogy az iPhone-felhasználók mindössze 10 százaléka tartotta meg a készülékét egy évnél rövidebb ideig, míg az androidosok 21 százaléka váltott telefont a vásárlást követő egy éven belül.
Hogy mi a magyarázat? A hagyományos bölcsesség az, hogy az iPhone-tulajdonosok tehetősebbek és jobban figyelik a techdivatot, az Android-tulajdonosok pedig költségtudatosabbak. Így viszont elméletileg ennek nagyobb valószínűséggel kellene az iPhone vásárlóknak frissíteniük, de ez nem így van.
Az Android telefonok között több olcsóbb modell létezik, és az ilyen készülékek tulajdonosai könnyebben belemennek egy-egy új modell kipróbálásába. Az is sokat számít, hogy az iPhone-os kínálatot évente általában csak egyszer frissítik, így egyetlen éves katalizátor van az új telefon vásárlásához. Ezzel szemben az Android-piacon a Samsung, a Google, a Motorola és számos más márka legalább évente ad ki új telefonokat. Noha az Android piacon is van márkahűség, több pillanat is kísértésbe viheti a felhasználókat.
Mivel az Apple öt-hat évig támogatja az iOS-frissítéseket, az iPhone-ok hagyományosan tovább maradnak korszerűen, mint az androidos telefonok. Ezzel szemben az Android operációs rendszert használó okostelefon-gyártók eltérő idővonal és szabályzat alapján frissítenek, egyes készülékekhez pedig csak két-három éves támogatást kínálnak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.