Tech hvg.hu 2023. november. 07. 15:03

Rengeteget számít: apró, mégis fontos kényelmi újítást kapott a Chrome böngésző

Aki iPhone-ján használja a Chrome-ot, az már dönthet arról, hogy hol legyen a böngésző címsávja – ez pedig a méretes telefonok világában fontos lehet, és androidosok százmilliói is örülnének neki.

Az iOS/iPadOS rendszeren futó böngészőkről sokan nem tudják, hogy a motorháztető alatt gyakorlatilag ugyanazt rejtik: az Apple ugyanis megköveteli, hogy valamennyi böngészőprogram ugyanazt a webmotort, a WebKitet használja a mobilos rendszerein. Korábban szóltak már a hírek arról, hogy ezen lazíthat az Apple, de egyelőre nem valósult meg, így az iOS-es Chrome például kénytelen a Safari által is használt WebKitet használni a saját, nyílt forráskódú Chromium helyett.

Ez persze nem jelenti azt, hogy minden böngésző ugyanúgy néz ki, számos területen lehet ettől függetlenül is személyre szabni a programokat – legyen szó a szinkronizálási vagy biztonsági funkciókról, vagy a böngésző megjelenéséről. Az iPhone-os Chrome a napokban egy hasznos, kényelmi funkcióval bővült, mely, bár apróságnak tűnhet, de az egyre nagyobb okostelefonok világában sokat számít: már a képernyő aljára is lehet rakni a címsávot.

Ennek köszönhetően már nem kell nyújtóztatnunk az ujjainkat, hogy a képernyő tetején lévő címsávba be tudjunk írni valamit, azt ugyanis – hasonlóan a Safarihoz – már a lenti, kényelmes helyen is tarthatjuk.

hvg.hu

A módosításhoz csak hosszan lenyomva kell tartanunk a címsávot, és felugrik a „Címsáv áthelyezése alulra” lehetőség. Ha meggondolnánk magunkat, és ragaszkodnánk az eredeti, fenti elrendezéshez, ugyanígy vissza is helyezhetjük azt felülre.

A lehetőség már elérhető az iOS-es Chrome böngésző legfrissebb változatában. Ha még nem látja, nyomja meg a frissítés gombot az App Store-ban, hogy megjelenjen.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.