Vicces módját találták ki annak, hogy szabaduljunk kicsit a telefonunktól, de azért ne tűnjön úgy, hogy elutasítjuk a korszerű eszközöket.
Csak körül kell nézni a villamoson, metrón, sőt csak egyszerűen az utcán, hogy lássuk, szinte mindenki az okostelefonján néz, pötyög valamit. Lassan már függőséggé válik, hogy ott legyen a készülék, nehogy lemaradjunk valamiről. Az alábbi, vicces megoldás ez utóbbit ugyan nem garantálja, azt viszont annál inkább, hogy úgy van telefonunk, hogy tulajdonképpen nincs is telefonunk.
Az AcryPhone nevű, Japánban készült kütyü célja az okostelefon-függőség gyógyítása. Ez az eszköz első ránézésre pont úgy néz ki, mint egy iPhone hátlapi kamerákkal. Annak ellenére viszont, hogy működő okostelefonnak tűnhet, nincsenek hangszórói, portjai, és még képernyője sincs., no meg persze alig van súlya. Viszont kitehető magunk mellé az asztalra, hogy úgy tűnjön, mi sem hanyagoljuk okostelefonunkat.
És hogy mennyibe kerül ez a fajta leszoktatás? Az alapmodellért, ami szó szerint csak egy akrilszálból készült, vékony profillal rendelkező fekete lap, 25 dollárt kell fizetni (ez nagyjából 9000 forintnak felel meg). Létezik azonban egy iPhone-szerűbb verzió is, amelyen még egy képernyővédő is van – ez valamivel drágább, 26,50 dollár (9500 forint). Mindkét modell kompatibilis számos iPhone tokkal.
Amikor az iPhone 2007-ben forradalmasította a mobiltelefon-piacot, az első modellek körülbelül 3 centiméterrel rövidebbek voltak a jelenlegi modelleknél, kompakt kijelzővel és vaskos profillal. Az Apple és más okostelefon-gyártók abban a korszakban számos dizájnt adtak ki, de manapság minden telefon hosszú, vékony formájú, a képernyő pedig az egész előlapot lefedi. Ez lett az egyértelmű „okostelefon-forma". Az AcryPhone tervezője szerint csak ennek az egységes elvárásnak köszönhetően lehetett akrilból tökéletes okostelefon-csalót készíteni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.