Újságírói tapasztalatok szerint a mesterséges intelligencia jelenleg nem egészen úgy működik a Gmailben, mint ahogy kellene.
A Google nemrég elkezdte összekötni a szolgáltatásait a Bard chatbotjával, ami mögött mesterséges intelligencia (MI) dolgozik. A Google Drive, a Dokumentumok, a Térkép és a YouTube is esetében is megindult az integráció, sőt, a Gmail is kapott ilyen támogatást.
Utóbbinál azonban mintha elhamarkodott lett volna ez a döntés. A The New York Times beszámolója szerint a Bard egyelőre nem az a digitális asszisztens, amelynek túl nagy hasznát lehet venni a Gmailben. Olyannyira nem, hogy
az MI komplett levelezéseket talált ki, melyek soha meg sem történtek.
A probléma akkor kezdődött, amikor a lap újságírója, Kevin Roose arra kérte a Bardot, hogy elemezze az összes levelét, majd mondja meg, mik lehetnek a legnagyobb pszichológiai problémái. A mesterséges intelligencia szerint Roose hajlamos aggódni a jövő miatt. Mindezt egy olyan levélre alapozta, amiben az újságíró azt írta, stresszel a munka miatt, és fél a kudarctól. A gond csak az, hogy ilyen e-mailt sosem küldött senkinek.
Szokatlan tanácsot adott egy Google-vezető: ellenőrizzük a mesterséges intelligencia válaszainak helyességét a Google-ben
Konkrétan utalt a brit Google vezére egy rádióműsorban, hogy ne bízzunk abban, amit a Google chatbotja, a Bard mond, és ellenőrizzük a kapott információkat a keresőben.
Kiderült, a Bard talált egy hírlevelet, amit Roose kapott Elon Musk érkező életrajzi könyvével kapcsolatban, abból kiragadott egy részletet, amit úgy értelmezett, hogy azt az újságíró küldte. (Pedig a küldött és a kapott levelek közötti különbségtételhez évtizedekkel ezelőtti technológia is elég.) Később egy másik teszt során is hasonló eredményt produkált a Bard.
Jack Krawczyk, a Google Bard fejlesztéséért felelős igazgató szerint a bővítmény egyelőre csak kísérleti jelleggel működik, vagyis nem csoda, ha hibázik. Ha ez valóban így van, az sem túl megnyugtató, mert ezek szerint a Google úgy engedte be a mesterséges intelligenciát a privát levelezésbe, hogy az még nem működik tökéletesen.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.