Tech hvg.hu 2023. augusztus. 31. 08:03

600 millió androidos örülhet: 30%-os gyorsulás jön a telefonjukon

A Google leválasztotta az Androidról az alkalmazások futtatásáért felelős Android ART modult, így már külön is lehet azt frissíteni.

Új funkcióval látta el a Google az Android ART-ot. Az elnevezés nem valamilyen művészeti szolgáltatásra utal: az ART nem más, mint az operációs rendszer által használt alkalmazásfuttató környezet. Az újítás pedig abban áll, hogy az appok futásáért felelős Android ART-ot most már az operációs rendszertől függetlenül is lehet frissíteni.

Hogy ez miért jó a felhasználóknak? Az új megoldásnak köszönhetően az eddiginél gyorsabban futtathatók az alkalmazások, méghozzá anélkül, hogy ehhez a teljes operációs rendszert frissíteni kellene. Azaz anélkül, hogy végig kellene várni a folyamatot, míg a Google a mobilgyártóknak, azok pedig hetekkel vagy hónapokkal később a felhasználóknak küldenék tovább a frissítőcsomagot. A Google megfogalmazása szerint egyes eszközökön akár 30 százalékos is lehet a gyorsulás. Ez az Android fejlesztőinek válláról is levesz egy nagy adag terhet.

A cég egy grafikont is megosztott, hogy megmutassa, az egyes verziók megjelenése milyen hatással volt az alkalmazások indítási idejére.

Google

Az ART az Android 12-ben lett az operációs rendszer moduláris része, a Play Áruházon keresztül is lehetett frissíteni, és nem kellett hozzá a teljes Android-megújítás. Az ArsTechnica szerint ennek köszönhetően az androidos felhasználók 31 százaléka, vagyis nagyjából 600 millió felhasználó kap rendszeresen egy jobb és gyorsabb alkalmazásmotort.

A Google el is kezdte megszámozni az ART-ot, hogy lássuk, épp melyik verziónál tart a vállalat. Az Android 14 főverzió érkezésével jön az ART 14 is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.