Az év második felében kaphatja meg hivatalosan is a Photoshop az Adobe új generatív mesterséges intelligenciáját. Ha minden a terveknek megfelelően alakul, akkor igazi élmény lesz a képszerkesztővel dolgozni.
Nemrégiben mutatta be az Adobe saját mesterséges intelligencia alapú képi eszközét, a Fireflyt. A fejlesztő természetesen legnépszerűbb tartalomkészítő szolgáltatásába, a Photoshopba is integrálja ezt, és az új funkció már elérhető az asztali béta alkalmazásban, és az év második felében érkezik majd a hivatalos szolgáltatásba.
Az Adobe szerint a Firefly az eddigi legsikeresebb bétaverziójuk, hathetes futási ideje alatt már több mint 100 milliószor használták a hathetes futási ideje alatt. A Firefly első számú funkciója egy copilot szolgáltatás, a Generative Fill, amelyik lehetővé teszi vizuális elemek egyszerű hozzáadását, eltávolítását vagy szerkesztését szöveges leírásokon keresztül.
A Generative Fill a Photoshop szokásos eszközeként a Photoshop képfájl egyes rétegein belül működik. Ha egy kép szegélyeinek kiterjesztésére használják (más néven kifestés), vagy új objektumokat generálnak, akkor három lehetőség közül lehet választani. Kifestésre használva a felhasználók üresen hagyhatják a promptot, és a rendszer megpróbálja önállóan kibontani a képet, de hatékonyabb lesz a folyamat, ha adnak neki valamilyen irányt.
Az Adobe megnyugtatja a felhasználókat, hogy a Firefly az egyik legbiztonságosabb generatív eszköz kereskedelmi használatra, miután a képforrások szabadalmaztatott adatbázisát, valamint nyilvános doméneket és a szerzői jogoktól mentes eszközöket használ. Ez valószínűleg vigasz lesz azoknak a kreatívoknak és ügynökségeknek, akik óvakodtak az MI-eszközök használatától, mert féltek a lehetséges jogi következményektől.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.