Tech hvg.hu 2023. április. 14. 12:03

Már a saját billentyűzetébe is beépítette a Microsoft az új Binget, ami ha kell, szöveget is átfogalmaz

Újabb alkalmazásban lehet használni a mesterséges intelligenciával felturbózott Bing keresőt, ami a Swiftkey-be beépülve javaslatokat adhat, vagy segíthet keresni egy felmerült témában.

A Microsoft gőzerővel fejleszti a mesterséges intelligenciát: a technológiát már beépítették az új Bingbe, ami gyakorlatilag mindenki számára elérhető, aki feliratkozik rá.

Az MI-t már az irodai programokban is tesztelik, beépült az Edge böngészőbe, és csütörtökön a Microsoft 2016-ban felvásárolt billentyűzetébe, a Swiftkey-be is beköltözött – közölte a redmondi vállalat.

A bejelentés szerint a Swiftkey androidos és iOS-es változatában is megjelent az új Bing, amit egyetlen érintéssel, a billentyűzet bal felső sarkából lehet előhívni.

Az újdonság már elérhető az alkalmazás 3.0.1-es verziószámú frissítésével, és három mód közül lehet választani: chat, search (keresés) és tone (hangnem).

A chat funkcióval részletesebb kereséseket lehet végezni például egy beszélgetésben felmerülő témában, a tone pedig a kommunikációt segítheti: az eddig beírt szöveget fogalmazza át, például segít hivatalos e-mailt megfogalmazni a megfelelő nyelvezettel – a javaslatait a billentyűzet helyén mutatja, és lehet kérni, hogy cserélje ki a szöveget arra, amit ő fogalmazott meg.

Új szöveget javasol a Swiftkey billentyűzetbe integrált Bing.
Microsoft

A keresés funkció némileg kilóg a sorból, ez voltaképpen az új Bing keresőt hívja elő, így nincs szükség váltani az alkalmazások között, ha beszélgetés közben szeretnénk rákeresni valamire, a billentyűzetből, közvetlenül megtehetjük ezt.

A funkciók használatához ebben az esetben is szükség van feliratkozásra, amit meg lehet tenni a Bing alkalmazásból, vagy ezen a weboldalon.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.