A Kínai Tudományos Akadémia nemrég sikerrel végezte el azt a rakétatesztet, ami a jövőben a függőlegesen leszállni képes rakétákhoz vezethet.
Kína sikeresen tesztelte azt a rakétáját, ami már képes arra, hogy indítás után le tudjon szállni – legalábbis a kínai állami lap, a Global Times szerint – írja az Interesting Engineering. A beszámoló szerint a rakétafokozat az óceánban landolt, ami megalapozza az újrahasznosított rakétatechnológia használatát és olcsóbbá válhat tőle az űrutazás.
A lap szerint a prototípus 2,1 méter hosszú és 0,5 méter átmérőjű volt, amely az indításkor 93 kilogrammot nyomott. A szerkezetet két hajtómű mozgatta, mindkettő 550 Newton tolóerővel. Az eszközt a Kínai Tudományos Akadémia (CAS) mérnökei alkották meg.
Napokon belül elindulhat a SpaceX legnagyobb űrhajója, ami majd embert vihet a Marsra
Ha az amerikai légügyi hatóság is rábólint az indításra, április 10-én emelkedhet a magasba a SpaceX Csillaghajója.
A szerkezet több mint 1000 métert repült, majd a hajtóműveknek köszönhetően folyamatosan lassult, végül 10 méteres pontossággal landolt, miközben kevesebb mint 2 méter/másodperces sebességgel ereszkedett. Bár Kína még nem tudott a SpaceX landoló rakétájához hasonlót építeni, a mostani teszt közel viszi ehhez a távol-keleti országot.
Azt viszont egyelőre nem tudni, hogy Kína végül mikorra zárkózhat majd fel az Egyesült Államokhoz.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.