A brit adatvédelmi hatóság szerint a TikTok legalább 1,4 millió, 13 éven aluli brit gyerek számára engedte meg a platform használatát, holott ez szülői beleegyezés nélkül nem jogszerű az Egyesült Királyságban.
Mintegy 12,7 millió fontos, vagyis több mint 5,4 milliárd forintos bírságot szabott ki a TikTokra a brit adatvédelmi hatóság (ICO), mert a cég nem védi a gyerekek magánélethez fűződő jogát – számolt be róla a BBC. A szervezet szerint a vizsgálat megállapította, hogy a TikTok megsértette az adatvédelmi törvényt.
Az ICO szerint a jogsértésre 2018 májusa és 2020 júliusa között került sor. A brit hatóság úgy véli, a TikTok 2020-ban akár 1,4 millió 13 év alatti brit gyermek számára is engedélyezhette a platform használatát, annak ellenére, hogy a brit jogszabályokkal harmóniában lévő felhasználói szabályzat nem teszi lehetővé az ilyen korú gyermekek számára, hogy fiókot hozzanak létre.
Az Egyesült Királyság adatvédelmi törvényei szerint azoknak a cégeknek, akik 13 évnél fiatalabb gyerekek adatait szeretnék használni, szülői beleegyezésre van szükségük.
John Edwards információs biztos szerint a TikTok gyűjtötte és használta is a szóban forgó gyerekek adatait. Ezeket a tevékenységük nyomon követésére és profilozásra is felhasználhatták.
A TikTokot üzemeltető ByteDance a BBC-nek úgy nyilatkozott, komoly erőfeszítéseket tettek annak érdekében, hogy a 13 éven aluli gyerekek ne férjenek hozzá a platformhoz.
A ByteDance jelezte, nem ért egyet az ICO döntésével.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.