Tech hvg.hu 2023. március. 27. 21:03

Bombameglepetéssel készülhet a Samsung, jöhet a duplán hajlítható kijelzős csúcsmobil

A kiszivárgott információk szerint a Samsung egy újfajta készülékkel gyarapíthatja a kínálatát a csúcskategóriában, még a 2023-as év vége előtt.

A Samsung még 2020-ban jelentette be, hogy elkészíti a csúcsmobilja jóárasított változatát. Ez lett a Galaxy S20 FE, amiből egy év múlva érkezett is az új verzió, Galaxy S21 FE néven. Hiába azonban a népszerűség, a globális chiphiány miatt a vállalat 2022-ben bejelentette, nem készít több FE-t, helyette a Galaxy S22 Ultra gyártására csoportosította át az erőforrásokat.

Az idei évben aztán felcsillant a remény, hogy talán csak átmeneti volt ez a leállás, ám most a Twitterről ismert szivárogtató, Yogesh Brar arról írt, hogy a készülék érkezése csupán hiú ábránd marad. Igaz, helyette jöhet egy sokkal izgalmasabb készülék.

Ahogy a bejegyzésében olvasható, a hajlítható kijelzős Galaxy Z Fold5 és a Galaxy Flip5 mellett egy három részre hajtogatható csúcskészülékkel is előrukkol a dél-koreai vállalat, és ez várhatóan még az idei évben megtörténik.

Hogy a Samsung dolgozik egy ilyen megoldáson, az nem is lehet kérdés. Még 2022 januárjában, a Las Vegas-i CES technológiai szakkiállításon mutatta meg a vállalat a Flex G névre keresztelt technológiát, ami pontosan egy ilyen készüléket jelentett: egy olyat, amit két ponton lehet meghajlítani.

Samsung Display

Ahogy a GSMArena megjegyzi: ha valóban egy ilyen készüléket mutatna be a Samsung, az némiképp megúszás is lenne, ugyanis úgy lehetne piacra dobni egy ilyen mobilt, hogy valójában nincs benne újdonság. A készülékhez „csak” egy extra zsanér kell, a hajlítható kijelző már évek óta elérhető.

Hogy valóban érkezik-e az újfajta mobil, egyelőre nem tudni, ahogy azt sem, hogy mi lehet majd a neve, ha a Z Fold már foglalt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.