A brémai Constructor Egyetem harmadik alkalommal hirdeti meg programozói versenyét, amely a legjobban teljesítő, vagy különleges gondolkodásmódot és megközelítést mutató diákoknak nyithatja meg az utat az Adattudomány és szoftverfejlesztés alapszakon való részvételhez. A legjobbak ösztöndíja a képzés teljes költségét fedezi.
Az ösztöndíj elnyeréséhez a Constructor Open Cup 2023-as kiírásán keresztül vezet az út. A programozói versenyt azoknak hozták létre, akik a tudomány, a kutatás és a technológia jövőjét szeretnék meghatározni.
A négy órán át tartó megmérettetés során 12–14 különböző nehézségi szintű algoritmikus programozási feladatot kell megoldaniuk a jelentkezőknek. Akik legjobban teljesítik a feladatot, felvételt nyerhetnek az egyetem Adattudomány és szoftverfejlesztés (Data Science and Software Development BSc) alapdiplomás képzésére – akár teljes ösztöndíjjal, melyben
nemcsak a tandíjat, de a lakhatást és az étkezést is térítésmentesen biztosítja az egyetem a képzés teljes ideje alatt, mintegy 80 ezer euró értékben.
Az egyetem közölte: a tehetséges fiatalok közül többen is elnyerhetik a teljes vagy részleges ösztöndíjat.
Az online kihívás több fordulóból áll: a résztvevők a március 23-a és 29-e között egy gyakorló forduló során ismerkedhetnek meg a programozási környezettel. A fő versenyre március 30-án kerül sor, amely négy órán át tart majd.
Az egyetem szerint bárki jelentkezhet a versenyre, azonban a fentebb már említett BSc-képzésre azok nyerhetnek ösztöndíjat, akik:
- már elvégezték a középiskolát, vagy
- jelenleg végzős középiskolai tanulók, vagy
- jelenleg másik egyetemre járnak, már van kreditjük, de nappali tagozatos hallgatóként még nincs befejezett két félévük.
Az angol nyelvtudás szintén alapelvárás a posztgraduális tanulmányok folytatásához. Jelentkezni ezen az oldalon lehet.
Amikor tízezreket rúgnak ki éppen, megéri programozónak állni? Lesz ebből itthon milliós fizetés?
Az elmúlt hónapokban két dologról szólt a technológiai ipar: az elbocsátásokról és a mesterséges intelligencia berobbanásáról. Mindkettő jelezheti azt, hogy az évek óta hangoztatott programozóhiánynak vége van, ezért az iparági szereplőket és magát a mesterséges intelligenciát is megkérdeztük, mire számíthatnak azok, akik kódolásra adnák a fejüket.
Az egyetem rektora, Thomas Auf der Heyde kiemelten fontosnak tartja, hogy a magyar diákokat is segítsék, hiszen az egyetemen korábban is voltak, és jelenleg is tanulnak magyarok.
Az ösztöndíjat az iparág egyik legnagyobb szoftverfejlesztő cége, a JetBrains is támogatja, így a diákok a képzés végén akár potenciális állásajánlatot is kaphatnak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.