Február 7-én mutatta be a Google a ChatGPT riválisának tartott új szolgáltatást, a Google Bardot. A jelek szerint azonban a dolgozók nincsenek elragadtatva tőle.
A Google rendesen bepánikolt, amikor 2022 novembere végén az OpenAI elérhetővé tette a mesterséges intelligencia vezérelte szövegalkotó rendszerét, a ChatGPT-t. A cég azóta belehúzott a fejlesztésbe, így alig egy hete be is mutatta a saját verzióját, a Google Bardot. Azóta kiderült, a szolgáltatás tesztelésébe az összes dolgozót bevonták, és nincs kizárva, hogy külsős alkalmazásokban is megjelenik majd. A jelek szerint azonban nincs mindenki elragadtatva a Bardtól.
A CNBC azt írja, a Google dolgozói a Bard bemutatása óta élcelődnek mind a cégen, mind pedig az azt bemutató vezérigazgatón, Sundar Pichaion. Szerintük a bemutató elhibázott és elsietett volt, a névtelen források szerint pedig az ott dolgozók a vállalat belső mémgenerátorát, a MemeGent használják arra, hogy folyamatosan viccet csináljanak belőle.
A lap által látott mémek alapján az egyiken arra kérik Pichait, hogy hagyjon fel a kapkodással, és térjen vissza a hosszú távú tervekhez, míg egy másik pedig azon élcelődik, hogy a tömeges elbocsátás 3 százalékkal növelte ugyan a részvény árfolyamát, de a Bard egyetlen hibája 9 százalékkal csökkentette azt.
A Google szóvivője a hibával kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy a héten elindítják a Trusted Tester nevű programot, ami egy szigorú tesztelési folyamatot jelent. Mindez kevésbé győzte meg a dolgozókat, akik szerint Pichai és a cég felsővezetése veszélyesen rövidlátó.
Videó: így működik az új, mesterséges intelligenciával felturbózott Bing
Mintha egy barátunkkal beszélgetnénk, úgy válaszol az új Bing a kereséseinkre/kéréseinkre - tanácsokat is ad, és teljes leírásokat is, mindezt kerek egész mondatokban.
Hogy miért sietett ennyire a bemutatóval a Google, az bizonyos szempontból érthető: a rivális Microsoft óriási összeget fektetett a ChatGPT-t fejlesztő OpenAI-ba, majd rövid idő alatt be is építette a szolgáltatást a Bing keresőjébe. Könnyen lehet, hogy ez egy fordulópontot jelent, ami után a Google piaci fölénye ezen a téren elolvad. Ha ez bekövetkezik, az több száz milliárd dollárral nyirbálhatja meg a cég bevételeit.
A ChatGPT-vel kapcsolatos hírekről itt olvashat bővebben.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.