Minden fejlesztő előtt megnyílhat az út a Google által fejlesztett mesterséges intelligenciához, ugyanis egy úgynevezett API-n keresztül beépíthetik a jövőben a saját alkalmazásaikba a tudását. Egyelőre azonban még csak a tesztelés zajlik, méghozzá gőzerővel.
Rég volt olyan izgalmas a verseny a keresőszolgáltatások piacán, mint most: először év elején érkeztek hírek arról, hogy a Microsoft beépítheti a november végén indult, OpenAI által fejlesztett, óriási sikernek örvendő ChatGPT tudását a Bing keresőbe. Ez végül kedden beigazolódott, a redmondi techóriás hivatalosan is bejelentette a mesterséges intelligenciával felturbózott keresőjét (és böngészőjét).
Természetesen a Google-nél sem ültek ölbe tett kézzel, a kezdeti pánikhangulat után már hivatalosan is dolgoznak a ChatGPT riválisán, mely Bard névre hallgat.
A Microsoft és a Google versenye azonban éles, mindkét cég a következő hetekben élesíti a saját megoldását, és sok múlhat azon is, hogy mennyire kapkodva kerülnek ki ezek a felhasználók elé.
Ennek kapcsán talán nem is meglepő, hogy Sundar Pichai, a Google vezérigazgatója hétfőn arról tájékoztatta a vállalat dolgozóit, hogy minden kézre szükség lesz a Bard teszteléséhez, és mindenkitől várják a visszajelzéseket – tudta meg a CNBC.
Szóljon a ChatGPT! Megkértük a mesterséges intelligenciát, hogy írjon szöveget és fessen képet magáról
A ChatGPT-nek azt az utasítást adtuk, hogy írjon a mesterséges intelligencia fejlesztésének történetéről, működéséről és felhasználásáról 2000-3000 karakterben. A szöveget angol nyelven a ChatGPT írta, majd a szintén mesterséges intelligenciával dolgozó DeepL programmal lefordítottuk. A keretes anyag illusztrálására a DALL-E 2-t kértük: hozzon létre modern stílusú festményeket egy gazdasági hetilap számára a mesterséges intelligencia használatáról.
Pichai a portál értesülései szerint azt is közölte, hogy hamarosan partnerek segítségét is igénybe veszik az alkalmazásprogramozási felület (API) teszteléséhez. Ennek segítségével a technológiához mások is hozzáférhetnek majd, így a Google nyelvi modelljét (Language Model for Dialogue Applications, LaMDA) egy API-n keresztül használva külsős fejlesztők is elkészíthetik majd a saját alkalmazásaikat.
Hogy a mesterséges intelligenciával felturbózott Bing kereső milyen működés közben, arról ebben a cikkünkben tekinthet meg öt videót is.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.