A Google a jelek szerint gyorsan magára talált a ChatGPT okozta sokkból, és már ki is találta, mivel tudná megreformálni internetes keresőjét.
A Google-nél alaposan bepánikoltak, amikor 2022 novembere végén az OpenAI elérhetővé tette a ChatGPT nevű fejlesztését. A mesterséges intelligenciával megtámogatott szövegalkotó robot miatt a cégnél már azt vízionálták, hogy megszűnhet a Google keresés, így azóta már az alapítókat is visszahívták a céghez.
A jelek szerint azóta csillapodtak a kedélyek – legalábbis a CNBC jelentése szerint. A beszámoló szerint a Google egy saját fejlesztésű chatbotot kezdett el tesztelni, ami az Apprentice Bard nevet kapta. (Ezt lefordítani nehéz lenne, magyarul talán úgy hangozna, hogy Költődiák.) Ez a ChatGPT-hez hasonlóan természetes emberi nyelven válaszol a felhasználók által feltett kérdésre. A Bard a Google LaMDA technológiájával készült, ami nagyban hasonlít arra a GPT-technológiára, melyen az OpenAI fejlesztése alapul.
A Bard előnye, hogy naprakészebb a ChatGPT-nél. Az OpenAI korábban jelezte, a bot keveset tud a 2021 utáni történésekről, a Google fejlesztése azonban az ezzel kapcsolatos kérdésekre is képes válaszolni.
Ellenszert kínál az OpenAI a ChatGPT-re, de egyelőre nem túl hatásos
A ChatGPT-t fejlesztő OpenAI egy újabb eszközzel rukkolt elő. Az AI Text Classifier nevű fejlesztés segít kiszúrni, hogy egy adott szöveget ember vagy gép írt-e.
Az egyik tesztelő például azt kérdezte tőle, hogy lesznek-e további elbocsátások a cégnél. (A Google-től nemrég 12 ezer embert küldtek el.) A robot úgy válaszolt, nem valószínű, hogy további elbocsátásokra kerülne sor, mert a cég pénzügyileg stabil, majd ezt alátámasztandó leírta, mennyi volt a cég 2021-es árbevétele, és mennyivel nőtt a részvényei árfolyama 2022 januárja óta.
A Google állítólag a találati oldal átalakításán is dolgozik, ahol a hagyományos találatok mellett a mesterséges intelligencia által adott válaszok is megférnének.
Azt egyelőre nem tudni, hogy a Google mikor tervezi bevezetni az újfajta megoldását.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.