Míg Mark Zuckerberg kis túlzással 19-re húzott lapot metaverzumával (ami persze végül jól is elsülhet), sokan meglehetősen szkeptikusak a Meta teremtette világgal. A Microsoft viszont egyértelműen demonstrálta: látja a fantáziát (és a jövőt) benne.
Még a Meta (volt Facebook) alkalmazottjai sincsenek teljesen elájulva a metaverzumtól, ennek ellenére egy igazán nagy név már letette mellette a voksát. A Microsoft megállapodást írt alá a Metával, amelynek a lényege, hogy a Microsoft 365, a Windows 365 és az Xbox Cloud Gaming szolgáltatások elérhetővé válnak a Meta Quest 2-n és a nemrégiben bemutatott Meta Quest Prón. Így az AR/VR szemüvegek termelékenységnövelő eszközökké válhatnak.
Az MSPowerUser külön is kiemeli a Mesh for Microsoft Teams-t, ami lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy virtuális értekezleteken találkozzanak, és ott minden úgy történjen, mint egy személyes meetingen.
A Meta virtuálisvalóság-szemüvegének használói különböző Microsoft 365-alkalmazások érkezésére is számíthatnak, beleértve a Wordöt, az Excelt, a PowerPointot, az Outlookot és a SharePointot. A Microsoft tervei között szerepel a Windows 365 bevezetése a Meta-szemüvegekbe, ami a munkavégzés szempontjából funkcionálisabbá teszi a Meta Quest eszközöket azáltal, hogy bárhonnan elérhetővé teszi a Windows Cloud PC-t. „Ezzel pedig új módot kaphat a felhasználó a teljes Windows-élmény biztonságos streamelésére, beleértve az összes személyre szabott alkalmazást, tartalmat és beállítást VR-eszközére a Windows és a Windows alkalmazások teljes erejével” – mondta el Satya Nadella, a Microsoft vezérigazgatója a Meta Connect 2022 rendezvényen.
Tekintettel arra, hogy a Microsoft játéktermékeiről is ismert, nem meglepő, hogy az Xbox Cloud Gaming szolgáltatást a Meta Quest Store-ba is be kívánja vinni. Ha elérhetővé válik, ez lehetővé teszi az Xbox Game Pass Ultimate előfizetők számára, hogy különféle Xbox játékokat streamelhessenek telefonokra, táblagépekre, PC-kre, bizonyos okostévékre és persze a Meta Quest platformra.
E mostani megállapodás mindenesetre felvet néhány érdekes kérdést, különösen annak fényében, hogy maga a Microsoft is tevékenyen benne van az AR/VR headsetek fejlesztésében. Viszont e friss partnerség nem arra utal, hogy a Microsoft ezen a területen erősítene, hanem inkább arra, hogy kiterjesztené a termékeit más eszközökre is. Elhagyja a Microsoft ezt a befektetést? Vagy újabb platformokat keres termékei számára? Netán gyártó helyett VR-eszköz-szolgáltatóként kíván megjelenni? Hamarosan megérkezhet a válasz e kérdésekre.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.