A japán Science nevű cég egy olyan fürdőkádat készített, amely méri az ember pulzusát, és a nyugalmi állapotához szükséges videókat vetít neki.
Akit esetleg a gyertyákkal, fürdősóval és rózsaszirmokkal elkészített forró fürdő nem nyugtat meg a nap végén, annak a japán tudósok egy újfajta lehetőséget kínálnak erre. A mérnökök egy „emberi mosógépet” készítettek, ami nemcsak a tisztálkodásra alkalmas, de a mesterséges intelligencia segítségével nyugtató videót is sugároz a használójának – írta meg a DailyMail.
A lap szerint az ultrahangos fürdő rendkívül pici légbuborékokat tartalmazó vizet fúj a felhasználóra, hogy megtisztítsa a bőrét, de még a pórusokból is eltávolítsa a szennyeződéseket.
A szerkezetet az oszakai Science nevű cég fejlesztette ki. A Mirable a tervek szerint 2024-re készítik el, és 2025-ben debütál majd. A célja, hogy „a testet és az elmét egyszerre tisztítsa meg”.
A fürdőkád a kinézetét egy másik, a Sanyo Electric által készített ultrahangos fürdő ihlette meg, amit az 1970-es oszakai expón mutattak be. A Science elnökét, Yasuaki Aoyamát 10 évesen nyűgözte le a szerkezet. A lap szerint ugyanakkor a szerkezet kifejlesztésének mozivációja ennél jóval személyesebb volt: egyik lánya olyan bőrgyulladásban szenvedett, amit a csapvízben lévő klór okozott, így nem tudott úgy tisztálkodni, mint mások.
Aoyama 20 évvel ezelőtt megkérte egyik barátját, hogy fejlesszen egy olyan zuhanyfejet, ami elpusztítja a klórt. A dolog bevált, ő pedig úgy gondolta, hogy másokon is segítene.
Milyen sűrűn kell fürödni? Hányszor kell fogat mosni? Itt a hivatalos válasz
A tudományos vizsgálatok és hivatalos higiéniai ajánlások alapján összeállt egy lista a tisztálkodás legfontosabb szabályairól.
A jelenlegi változatban az ember leül a szerkezetben, ami buborékokkal teli vizet fúj rá. Eközben a rendszer megméri a pulzusát, hogy lássa, mennyire sikerült már ellazulnia. A mesterséges intelligencia a relaxáció szintjének megfelelő videót és zenét mutat a felhasználónak, ami segít, hogy még nyugodtabbá tudjon válni.
A cég azt reméli, hogy a szerkezet a jövőben a kórházakban, az idősotthonokban, valamint a hétköznapi háztartásokban is használható lesz.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.