Tech hvg.hu 2022. október. 03. 08:33

Használ még hajlékonylemezt? Vannak légitársaságok, amelyek igen

A floppy lemezek felett már eljárt az idő, ám egy amerikai cég még mindig árulja őket.

Az egykor a számítástechnika megkerülhetetlen részét képező floppy lemezeket ma már szinte sehol sem használják. Az egyik utolsó bástya a japán irodákat jelenti, az ország digitális minisztere pedig hadat is üzent nemrég neki – és más, elavult technológiának. Van azonban egy másik hely, ahol szintén használják őket.

Tom Persky – aki saját magát az iparág utolsó képviselőjének nevezi – annak az amerikai cégnek, a floppydisk.com-nak a tulajdonosa, amely a kislemezeket újrahasznosítja és értékesíti. Az Interesting Engineering arról ír, Persky sok művészt lát el ilyen eszközzel, ám sok ipari ügyfele is van – sőt, ők jelentik a fő vásárlói kört.

Az amerikai hadsereg 2019-ben eljutott oda, hogy kukázza a floppy lemezeket

A legtöbben valószínűleg nem is emlékeznek a hajlékony lemezre, a világ egyik legnagyobb hadserege viszont a mai napig ezt használja. Szerencsére ők is érzik, hogy korszerűsíteni kellene.

A férfi úgy nyilatkozott: nagyon sok légitársaság a mai napig használja a floppy lemezeket. Persky szerint azért, mert amikor elindultak ezek a társaságok, akkoriban az ilyen lemezek jelentették az elérhető legjobb technológiát. Hozzátette: vannak az egészségügyből is ügyfelei, mert néhány helyen ott is ezt használják még.

Hogy a repülésben a mai napig használatos a floppy, azt már korábban is láthattuk. 2020-ban a British Airways nyugdíjazott egy Boeing 747-400-ast, amit a Pen Test Partner biztonsági kutatói is közelebbről megnézhettek. Egy videóban látni a meghajtót a pilótafülkében, amivel a kritikus repülési adatbázisokat töltötték be.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.