A közelmúlt egyik legnagyobb érdeklődéssel kísért telefonja a Samsung kagylós megoldású hajtható eszköze, a Galaxy Z Flip4. Természetesen ez a telefon sem kerülhette el a szokásos tortúratesztet.
Ha már annyi pénzt adnak ki egy-egy csúcskategóriás telefonért, egyáltalán nem mindegy, hogy mennyire bírja a strapát. A nagy „eszközgyilkoló”, Zack Nelson, a JerryRigEverything YouTube-csatorna üzemeltetője éppen ezért kidolgozott egy többlépéses nyúzópróbát, amelynek rendszeresen aláveti a legújabb és legdrágább készülékeket, így vizsgálva a tartósságukat. A Samsung legújabb üdvöskéje, a Galaxy Z Flip4 sem úszhatta meg e próbatételt.
E teszt már csak azért is érdekes, mert az összehajtható eszközök ugyan rengeteg élvonalbeli technológiát mutathatnak fel, viszont még mindig kissé törékenyek, különösen az átlagos üveglapos telefonokhoz képest. A Samsung persze arra törekszik, hogy folyamatosan javítsa a tartósságot az előző generációkhoz képest, és a Galaxy Z Flip4-et is az egyik legtartósabb okostelefonként emlegeti.
A szóban forgó tortúrateszt – szokás szerint – a karcolásteszttel indult. A Flip4 külső képernyőjét üveg borítja, és hasonlóan a csúcstelefonokhoz, a Mohs keménységi skála 6-os szintjén kezd látszani a karcolódás, a mélyebb barázdák pedig 7-es szinten jelennek meg. Ezzel szemben a belső kijelzőn, pontosabban a képernyővédő fólián már a 2. szinten megjelennek a karcolások, a mélyebb barázdák pedig a 3. szinten. Ez tehát azt jelenti, hogy éles körmökkel csak nagyon óvatosan nyissuk a telefont.
Sajnos az összehajtható kijelzőt védő fóliaréteg az öngyújtó lángja alatt másodpercek alatt deformálódik, de ez azért nem meglepő. Az 1,9”-es fedőképernyő viszont csak elszíneződik, ha hőnek van kitéve.
Úgy tűnik, a Samsung nagyszerű munkát végzett, amikor a Galaxy Z Flip4 csuklópántját elkülönítette a többi elemtől. Elődeivel ellentétben, a zsanér finom homokkal és szennyeződésekkel megspékelt behajtása nem okoz karcolódásokat a képernyőn, és nem befolyásolja a működést.
A telefon hajlítási tesztje során, a csuklópánt hátrafelé kényszerítésekor valami eltörik az eszköz belsejében, amit egy jól hallható „pukkanás” jelez. Kívülről viszont működőképes marad a telefon, köszönhetően a fémes hátlapoknak, amelyek reteszelődnek, megakadályozva, hogy a telefon elpattanjon, ettől függetlenül többé nem lehet teljesen bezárni.
Összességében elmondható, hogy amíg kellően óvatosan kezeljük a Z Flip4-et, tiszteletben tartva a csuklópánt korlátait, távol tartjuk a kijelzőt a forró és éles dolgoktól, addig nem lehet komolyabb baj.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.