Tech hvg.hu 2022. augusztus. 20. 10:03

Begyújtja a rakétákat a Samsung, és ígéri, hogy fixálja az árakat, amennyire lehet

Ugyan a Samsung esetében nem mondható, hogy egy lapra tenne fel mindent, de az tény, hogy a szokottnál is optimistább az egyik termékkategóriájával kapcsolatban.

2020 februárja óta először tartott igazi (tehát nem csak online) eseményt is a Samsung: a világ augusztus elején ismerhette meg a Galaxy Z Fold4, a Galaxy Z Flip4, a Galaxy Watch5 és a Galaxy Buds2 Pro eszközöket.

A bemutató igazi sztárjai természetesen a hajtható telefonok voltak, és a gyártó nagyon bízik további sikerükben. Roh Tae-moon, a Samsung Electronics MX (Mobile Extension) üzletágának vezetője a The Korea Timesnak úgy nyilatkozott, hogy szeretnék, ha idén legalább 10 millió összehajtható telefont adnának el.

Már ez az elképzelés is ambiciózus, azonban a távolabbi tervek még inkább azok. Azt szeretnék, pontosabban nagyon bíznak abban, hogy 2025-re a Galaxy csúcstelefonok eladásainak felét már az összehajtható eszközök tennék ki. E terv érdekben pedig bevetnek egy „csodafegyvert” is: nem emelik az egekbe az árakat. Sőt, gyakorlatilag befagyasztották azokat a nyersanyagárak emelkedése ellenére is. Ahelyett, hogy a költségnövekedést a fogyasztókra hárítanák, az értékesítési volumen növelésével kívánják biztosítani a jövedelmezőséget.

Hogy a vásárlók ebből mit érzékelnek, az egy másik kérdés – Magyarországon például a forintárfolyam egy év alatti jelentős gyengülése miatt óhatatlanul drágulnak minden gyártó termékei.

A meg nem erősített hírek szerint a Samsung még egy olcsóbb összehajtható telefonon is dolgozik, amelyik valamikor jövőre jelenne meg. Beszélnek még egy összehajtható tabletről is, ennek bemutatására 2023 elején kerülhet sor, talán a Galaxy S23 modellekkel együtt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.