Egy brit testmódosító a saját blogjában mesél arról, hogyan alakítja át a testét, hogy az új dolgokra váljon képessé.
Évek óta módosítgatja saját testét egy magát Lepht Anonymnak nevező blogger és biohacker, a transzhumanizmus nevű jelenség egyik lelkes követője. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy elektronikai eszközöket ültet a bőre alá, hogy az okostelefonoknál/táblagépeknél elérhető funkciókat a teste is biztosítani tudja – már persze nem úgy, ahogy arra a kiberpunk műfajában is láthatunk példát, de a lényeg nagyjából ez.
Anonym erről szóló blogjában többször is írt arról, hogy milyen chipet rakott magába, és hogy az milyen funkciót lát el. Ezek száma mostanra egyébként – a különféle mágneseket is beleértve – több mint 50-re nőtt. A biohacker azonban úgy érzi: a végeredmény továbbra sem tökéletes, úgyhogy egy ideig még biztosan nem áll le.
Az átalakítás egyáltalán nem veszélytelen, és ennek kockázatát pár éve a cikk alanya is megtapasztalta. Egy kis hálózati eszközt, amolyan dobozkát rakatott a karjába, amihez kés alá kellett feküdnie. A beavatkozás jól sikerült, de a szerkezetet egy baleset miatt mégis el kellett távolítani: Anonym egy taxiból kiszállva beverte a karját, éppen azt, amelyikben a készülék volt. Az ütés miatt a szerkezet megsérült, a bőrén pedig irritáció nyomai jelentek meg. Bár ő ezek után sem akart megszabadulni tőle, az orvosok javaslatára végül mégis belement. Ez azonban nem vette el a kedvét.
Alvásciklus mérése, adathordozók
Az Interesting Engineering szerint a biohackerkedés jelensége egyáltalán nem új, az azonban igen változó, hogy az egyén milyen eszközökkel igyekszik elérni a hús-vér emberi szint utáni állapotot. Vannak például, akik az alvási ciklusukat mérik így, mások pedig kisebb adathordozókat ültetnek be, amiket vezeték nélküli kapcsolattal lehet használni. A készülékeket általában gyantával vonják be, mielőtt a bőr alá kerülnek, hogy ne okozzanak problémát.
Anonymot elmondása szerint 19 éves korában fertőzte meg a transzhumanizmus mozgalma. A chipek, illetve elektronikai eszközök ilyen jellegű módosítása vagy használata azonban továbbra sem engedélyezett. Ráadásul – tették hozzá kutatók – a testmódosítás nem várt egészségügyi kockázatokhoz is vezethet.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.