Ez lehet az első fotó egy űrhajó ablakán keletkezett jegesedésről.
A Nemzetközi Űrállomáson (ISS) már többször történteket érdekes események, és most is egy ilyenről ír a nemzetközi sajtó: az orosz űrhajós, Szergej Korszakov egy olyan dolgot látott meg az űrhajó ablakán, amit korábban még soha: jégkristály alakult ki, de nem is akármilyen, az alakja a Holdra hasonlít. Íme:
Space frostwork on @Space_Station window#ISS pic.twitter.com/dOXimzkOmn
— Serg.Korsakov (@SergKorsakov) May 23, 2022
Ahogy az IFL Science is írta, a fotón egy olyan jégképződményt látni, ami félhold alakú, és kicsit olyan, mint az Europa vagy az Enceladus. Előbbi a Jupiter negyedik, utóbbi pedig a Szaturnusz hatodik legnagyobb holdja.
A képet Korszakov május végén osztotta meg a Twitteren és a Telegramon. Arról is beszámolt, hogy a jégkristályok igen hosszú időn át, mintegy 24 órán át látszódtak, és még az olvadás után is megmaradt a különleges mintázat.
A jelenség kialakulása azonban nem teljesen egyértelmű, és könnyen lehet, hogy ez az első olyan fotó, amin egy űrhajó ablakán keletkezett jégformát láthatunk. Szakértők szerint elképzelhető, hogy az űrállomás egy kis pontján nedves levegő szivárog, és ezért alakult ki a jegesedés ott, ahol Korszakov rábukkant.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.