Tech László Ferenc 2022. április. 18. 14:00

Melyik a jobb vétel? A Xiaomi legjobb mobilját összeeresztettük ütős új riválisával

László Ferenc
Szerzőnk László Ferenc

Megnéztük, hogy mire képes egymás ellenében a Xiaomi 12 Pro és a Realme GT2 Pro. A készülékek tudásban egész hasonlóak, árban viszont jelentős különbség fedezhető fel közöttük.

Néhány éve Magyarországon még alig volt ismert a Xiaomi, ám az azóta piacra dobott remek ár/érték arányú termékek révén mára már alaposan bevéste magát a vásárlók agyába a nemcsak a mobil, hanem az okosotthonos piacon is komoly érdekeltségekkel rendelkező kínai márka.

A Huawei helyén keletkezett űrt villámgyorsan kitöltő Xiaomi persze már nem ugyanaz, mint akár csak 1-2 éve volt,

a vállalatnak nemcsak az ismertsége, hanem az árai is egyre magasabb szintre hágnak.

És persze ott lihegnek a nyakán az olyan újabb riválisok, mint például a nyomott áron igen komoly tudású okostelefonokat kínáló Realme.

Kíváncsiak voltunk arra, hogy hogyan férnek meg egymás mellett a Xiaomi és a Realme aktuális csúcskészülékei, így beküldtük a szorítóba a Xiaomi 12 Prót és a Realme GT2 Prót. Kezdődhet a meccs!

László Ferenc

Hasonló cél, más megközelítés

A Realme annak a BBK Electronics-nek a szárnyai alá tartozik, amelyhez olyan, magyarok által is jobban ismert mobilmárkák sorolhatók, mint például a OnePlus, az Oppo vagy a Vivo. Az elsősorban fiatalos, stílusos és relatíve elérhető árú termékekkel támadó Realme legfrissebb csúcsmobilja a GT2 Pro, mely kapásból azzal tereli magára a figyelmet, hogy egyedi hófehér hátlapot pattintottak a fényezetlen matt alumínium vázára.

A biopolimer hátlap érdes kivitelű, így a készülék nem igazán csúszkál a kezünkben, és kicsit olyan hatást kelt bennünk, mintha valamilyen kemény papírt fognánk. A Xiaomi 12 Pro matt hátoldala selymesebb tapintású, kicsit talán prémium hatásúbb, de minőségérzet tekintetében nincs jelentős különbség a két készülék között.

László Ferenc

A Xiaomi újdonsága 15 grammal nehezebb, ám ezt nem igazán érezni a gyakorlatban, az viszont elvitathatatlan tény, hogy asztalra lehelyezett telefonok közül a nagyobb kamerasziget miatt a Xiaomin csak erősen billegve lehet gépelni, a Realme viszont egészen stabil.

A Xiaomi négyhangszórós hifijét a Harman Kardon finomhangolta, de hallottunk már ennél szebben szóló mobilt, és e tekintetben a Realme is körülbelül hasonló szintet üt meg. Jack dugalj egyik telefonon sincs, és közös vonás az alul található SIM-tálca, valamint a 2.0-ás, tehát nem túl gyors USB-C csatlakozó aljzat. A por- és vízállóság, vagyis a hivatalos IP-minősítés a hiányzó funkciók listáját gyarapítja.

László Ferenc

Nagyképűek

A 6,7 colos képátló, a szuper kontrasztos és nagy betekintési szöget biztosító AMOLED technológia és a 120 Hz-es frissítési sebesség tekintetében nincs eltérés, mint ahogy abban sem, hogy a kijelzők sarkai látványosan le vannak kerekítve. Fontos különbség azonban, hogy míg a Realme panelje teljesen sík, addig a Xiaomiban lévő kijelző enyhén le van kerekítve a hosszanti oldalain. Utóbbi jól néz ki és nem gyakorol negatív hatást a használhatóságra.

A rendkívül ellenálló Gorilla Glass Victus üveglap és a HDR támogatás mindkét esetben adott, ezenkívül a 20:9-es képarány és a makulátlan képminőséget biztosító WQHD+ felbontás is egyenlőségjelet tesz a két versenyző közé. Szikrázó napsütésben azonban kicsit jobban látni a Xiaomi 12 Pro képét.

Realme GT2 Pro
László Ferenc
Xiaomi 12 Pro
László Ferenc

Az ujjlenyomat-szenzorok a kijelzőkben találhatók, körülbelül ugyanolyan gyorsak és pontosak, a Realme-ben lévő példány pedig extraként pulzusmérésre is képes. A 32 megapixeles frontkamera a Realme-n balra tolva, a Xiaomin középen teljesít szolgálatot.

Bár 2022-ben ebben a kategóriában már elvárható lenne, sem autofókuszt, sem pedig 4K videófelvevőt nem kapunk a szelfikameráktól, de az önarcképek minősége alapvetően korrektnek mondható.

László Ferenc

Képalkotás

A hátoldali főkamerák 50 megapixeles felbontásúak és optikai képstabilizátorosak, és nem csak ideális fényviszonyok, hanem rossz megvilágítás mellett is átlag feletti képminőséget biztosítanak.

A nagylátószögű modulok szintén 50 megapixelesek, azonban a Realme-re szerelt példány jelentősen nagyobb látószöggel, halszem optika funkcióval is rendelkezik. Autofókusz viszont egyik modulban sincs.

László Ferenc

A Xiaomi 12 Pro ugyancsak 50 megapixeles zoomkamerájában nincs optikai képstabilizátor és az optikai nagyítás mindössze kétszeres, pedig ma már elvárható lenne a 3-5x-ös zoom. A limitáltan elérhető elődben, a Xiaomi Mi 11 Próban például 5x-ös optikai zoom volt.

A Realme GT2 Pro Achilles sarka, hogy egyáltalán nincs benne telefotó egység. Helyette kapunk egy remek 3 megapixeles makrókamerát, amelynek révén ilyen elképesztő – bár korlátozott hasznosságú – mikroszkópos jellegű fotók készíthetők:

100 forintos közelről
László Ferenc
1000 forintos
László Ferenc
1 eurós
László Ferenc

Belső értékek

A minden körülmények mellett szupergyors működésre mindkét esetben a vadonatúj felsőkategóriás Snapdragon 8 Gen 1 chipset jelent garanciát, mely tapasztalataink szerint a Xiaomiban érezhetően jobban melegszik, és emiatt tartós terhelés során fokozottan veszít teljesítményéből.

Közös vonás a 12 GB RAM és a 256 GB flashmemória, ami az említett chipkészlettel karöltve remek időtállóságot biztosít, a microSD bővíthetőségről viszont le kell mondanunk. Az 5G, a 6-os wifi, az 5.2-es Bluetooth és az NFC tekintetében nincs eltérés, a Xiaomi apró extrája a felső élen lévő infravörös port, melynek révén hagyományos távirányítóként is funkcionálhat a mobilunk.

László Ferenc

Adott a legfrissebb Android 12 operációs rendszer és az ígéret a jövőben érkező frissítésekre. A Realme UI 3.0 és a MIUI 13 felhasználói felületek egyaránt remekül használhatók, könnyen áttekinthetők, nehéz lenne kijelenteni, hogy az egyik egyértelműen jobba másiknál.

Akkumulátor fronton 4600:5000 mAh arányban nyer a Realme, mely ennek és a kicsit jobban optimalizált működésnek köszönhetően érezhetően hosszabb üzemidejű, de kis odafigyeléssel a 1,5 napos használati idő akár mindkét telefonnal hozható.

László Ferenc

Töltés fronton nagyot tarol a Xiaomi, melynek 120 wattos vezetékes töltője körülbelül 20 perc alatt megold egy teljes feltöltést. Azért persze a Realme 65 wattos töltőjének sincs szégyenkezni valója, mert a kicsit combosabb telepet még ezzel is mintegy 35 perc alatt teljesen fel lehet tölteni. A Xiaomi 50 wattal tölthető vezeték nélkül, a Realme-ből viszont ez az opció teljesen kimaradt.

Remek dolog, hogy a nagy és neves riválisoktól eltérően a nagy teljesítményű töltőfej és egy minőségi szilikon tok is alapáron jár.

László Ferenc

Konklúzió, árak

Bár jelen tesztalanyaink közül egyik sem tekinthető hibátlannak vagy teljesen komplett szolgáltatási körűnek, mindkét készülék nagyon gyorsan megszerethető, és hardveres adottságaik révén bízhatunk abban, hogy évek múlva is bőven használható telefonok maradnak.

A vízállóság és a memóriabővítési lehetőség mindkét mobilból hiányzik, csakúgy, mint a frontkamera autofókusza és 4K videófelvevője. A Xiaomi 12 Prót elsősorban a melegedési hajlam és a csak kétszeres optikai zoom miatt érheti kritika, a Realme GT2 Próból pedig elsősorban a zoomkamerát és a wireless töltési lehetőséget hiányoljuk.

A Xiaomi 12 Pro nem kevesebb, mint 450 ezer forintba kerül akkor, amikor 465 ezer forintból már kijön egy iPhone 13 Pro Max, és amikor a Galaxy S22 Ultra 490 ezer forinton nyit. A Xiaomi újdonsága véleményünk szerint egyértelműen túl lett árazva, ellenben a Realme GT2 Próért elkért kereken 300 ezer forintos összeg korrektnek mondható.

László Ferenc

A többi tesztünket itt találja. Ha rendszeresen szeretne értesülni róluk, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?