A Boeing egy Ausztráliában őshonos denevérfajtáról nevezte el új harci drónját, ami a cég szerint jól tükrözi a szerkezet képességeit.
Új harci drónt fejlesztett a Boeing. A hétfőn bemutatott eszközt – ami az MQ-28A Ghost Bat nevet kapta – Ausztráliában gyártotta le a cég, mesterséges intelligencia vezérli, a fejlesztés pedig része a Loyal Wingman-projektnek. Ez utóbbi célja, hogy a vadászpilóták legénység nélküli támogatást kapjanak a levegőben.
A drón a nevét egy Ausztráliában őshonos állatról, a Ghost Batről, vagyis magyarul fakó álvámpírról kapta. Az állat különlegessége, hogy képes falkában vadászni. A Boeing úgy gondolta, mindez jól mutatja a repülőgép érzékelőinek egyedi jellemzőit, valamint a megfigyelési és felderítési képességeit – írja a Gizmodo.
A gép elviekben a radarok megzavarásától a megfigyelésen át egészen a célpontok kilövéséig több mindenre is alkalmas.
A Ghost Bat az elmúlt 50 év első olyan harci repülőgépe, amit Ausztráliában gyártottak le. Mindez szimbolikus jelentőséggel is bír, az ausztrál kormány ugyanis ezzel demonstrálja, hogy több pénzt fektet a védelmi iparba, amivel Kína egyre nagyobb fenyegetését akarják ellensúlyozni.
A szerkezet eddig három sikeres tesztrepülésen van túl. A hatótávolsága 3700 kilométer.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.