Tech hvg.hu 2022. január. 07. 19:21

Kikerül(t) egy fontos beállítás a Google Fotókból

A szolgáltatásban eddig le lehetett tiltani, hogy a videókról készült biztonsági mentést mobilinterneten át töltsük fel a platformra. Ezt az opciót azonban menesztette a Fotók fenntartója, a Google.

Mint a legtöbb online felhőszolgáltatás, úgy a Google Fotók is kínál automatikus mentést, mely igen hasznos tud lenni. Különösen, ha egy értékes, fontos tartalmat – legyen az kép vagy videó – akarunk biztonságban tudni. A keresőcég által fenntartott platform azonban változtatott:

már nem lehet letiltani, hogy a szolgáltatás a mobiladatot használva készítsen biztonsági mentést.

Ehelyett egy napi limites feltöltést vezetett be a Google, ami ugyan elejét veheti az adatkeret gyors fogyásának, de a módosítás nem tűnik túl előnyösnek: a keresőcég ugyanis 5 és 30 MB közti értékeket állított be. Ez azt jelenti, hogy mindig csak ennyi tartalommenyiség kúszik fel automatikusan a Fotók szervereire. Csakhogy – mutat rá a 9to5Google – nem jellemző, hogy 5 vagy 30 megabájtos videókat készítsen valaki. Ilyen értékek inkább a képeknél gyakoriak. (A wifin keresztüli biztonsági mentés továbbra is elérhető maradt, itt nincs változás.)

A portál hozzáteszi, hogy a napi adatlimitre vonatkozó funkció először Indiában jelent meg, majd később máshol is. A Google most azonban úgy döntött, hogy az amerikai és az európai felhasználókra is kiterjeszti, de az egyelőre nem látszik mindenhol. A Fotók iOS-verziója például továbbra a régi beállítást mutatja – kérdés, hogy meddig.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Csendes-Erdei Emese 2025. február. 21. 06:30

„Eljutottam arra a pontra, hogy inkább öngyilkos leszek” – egy letartóztatás miatt került bajba több ezer magyar transznemű ellátása

Letartóztatták azt a kiskunhalasi orvost, aki kulcsszerepet játszott a transzeműek magyarországi ellátásában. Olyan emberek maradtak így gyógyszer és segítség nélkül, akik egy hormonterápia közepén állnak, és életük végéig rászorulnak a készítményekre. Egykori pácienseivel beszélgettünk.