A ZTE mesterséges intelligencia alapú NodeEngine megoldásra épülő 5G alapú kísérleti gyár működési mutatói mintegy 64 százalékos munkaerőköltség és 14 százalékos termékhiba csökkenést mutattak – közölte a kínai távközlési vállalat.
A csengsui SANY Changshu 5G gyárban ugyanis a mesterséges intelligenciával továbbfejlesztett technológiai megoldásoknak köszönhetően a gyártóberendezések leállási ideje felére csökkent, miközben a kihasználtság radikálisan (35-ről 75 százalékra) javult. Bai Gang, a cég alelnöke az 5G Summit and User Congress 2021 technológiai konferencián beszélt az eredményekről.
A digitális korszerűsítés eredményeképpen olyan feladatok elvégzése is gyorsabbá és költséghatékonyabbá vált, mint az intelligens anyagvágás, az automatikus összeszerelés vagy a minőségellenőrzés. Mindezek eredményeképpen látványosan javult a gazdaságos működtetés: 64 százalékkal csökkent az emberi munkaerő költsége és 14 százalékkal a termékhibák aránya – részletezte Gang, hozzátéve, hogy az 5G alapú intelligens raktározási rendszer jelentősen javítja az önvezető szállítójárművek csatlakozási minőségét és legfeljebb 10 milliszekundumos késleltetést biztosít. Az alelnök szerint a megoldás 50 százalékkal növeli a raktárkezelés hatékonyságát, és 20-30 százalékkal csökkenti a teljes költséget.
„Mára szinte egészen biztossá vált, hogy mesterséges intelligencia és a vezeték nélküli technológia fejlődése kéz a kézben fog egymással járni. Az 5G-s megoldások hozzájárulnak az mesterséges intelligencia támogatásához, a mesterséges intelligencia pedig az 5G hálózatok továbbfejlesztésére is alkalmas lesz” – tette hozzá újságírói kérdésre felelve Xu Ziyang, a ZTE vezérigazgatója
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.