Tech hvg.hu 2021. november. 22. 11:03

Merész tervekkel állt elő a Samsung 2022-re, például 52 új mobilt adnak ki

Ambiciózus terveket dédelget a Samsung a jövő évvel, azon belül is elsősorban az igen profitábilis összehajtható telefonokkal kapcsolatban.

Kis túlzással állítható, hogy „all in”-t mondott a Samsung a hajtható telefonokra, nagyon bízik ezen eszköztípus sikerében. Jelenleg szinte a csapból is a Galaxy Z Fold3 és a Galaxy Z Flip3 reklámjai folynak, nem is hiábavalóan.

Akkora az érdeklődés e két modell iránt, hogy már nem nagyon tudja kielégíteni a keresletet a dél-koreai gyártó. Hétmillió ilyen készüléket szeretne az idén értékesíteni, jövőre viszont emelné a tétet. A második félévben megjelenő Galaxy Z Fold4 és Galaxy Z Flip4 modellekből már tízmillió darabot adna el – legalábbis a The Elec című kiadvány szerint. E nagyszabású tervbe azonban még másoknak is lehet beleszólásuk, jövőre ugyanis olyan gyártók is színre lépnek összehajtható okostelefonjaikkal, mint az Oppo vagy a Honor.

Alakváltó új Samsung csúcsmobilok: teszten a Z Fold3 és a Z Flip3

Kipróbáltuk a világ első vízálló hajlítható telefonját, az akár ceruzával is kezelhető, kijelzőbe rejtett kamerás Fold3-at, és megnéztük mit tud a gyakorlatban olcsóbb kistestvére, a korábbinál sokkal nagyobb külső kijelzőt kapott Flip3.

A 2022-es „hagyományos” csúcstelefonnál, a Galaxy S22 családnál sem szerények a tervek: 38 millió példányt értékesítene a Samsung, míg az ugyancsak a jövő év elején megjelenő Galaxy S21 rajongói változatból (Galaxy S21 FE) 10 millió eladott darabbal kalkulálnak.

Az eladások zömét azonban jövőre is a középkategóriás Galaxy A sorozat jelentené, 78 millió ilyen okostelefon megvételére számítanak.

A The Elec úgy tudja, a Samsung összesen 52 új okostelefon-modell piacra dobását tervezi jövőre.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.