Tech hvg.hu 2021. szeptember. 20. 12:01

Megjött a robotrepülő, amely egy másik robotot is le tud szállítani

Az Airlogix újdonságába persze nem kizárólag gépek csomagolhatók. A fejlesztő szerint a masina kivételesen nagy hatótávval rendelkezik.

A Commercial UAV Expo Americas elnevezésű nagyszabású eseményen a drónipar legfontosabb fejlesztéseit mutatják be. Az idei, szeptember elején tartott bemutatón fel is tűnt néhány érdekes ötlet, köztük az Airlogix szállításra kitalált robotrepülője, a Hammerhead eV20.

YouTube/Airlogix

Az autoevolution szerint egy távirányítható rendszerrel van szó, mely kifejezetten gyorsan és messzire tud jutni: az utazósebessége akár 72 kilométer/óra is lehet, míg a 120 mAh-es akkumulátora a gyártó szerint legalább 100 kilométeres távolságig bírja.

YouTube/Airlogix

A gép maximum 20 kilogrammnyi hasznos terhet képes leszállítani. Ez ugyan nem sok, de azért így is jelentős segítséget nyújthat, ha például gyógyszereket, élelmiszert vagy más ellátmányt kell célba juttatnia. És mivel eleve repülve közlekedik, a nehezen megközelíthető helyekre is eljuthat. A portál megjegyzi, hogy a robot teherszállítmányozási képességét egy vicces kísérlettel demonstrálta az Airlogix: a Boston Dynamics robotkutyáját is belerakták, igaz, nem egyben, a drón azonban így is leszállította.

YouTube/Airlogix

Az eszköz navigációs érzékelőkkel és lámpával is fel van szerelve, hogy messziről is látni lehessen.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Somfai Dávid 2025. május. 02. 10:30

Blackout után: az évek óta veszélyhelyzetekre hivatkozó kormány épp a valódi veszélyhelyzet kockázatát neveti ki

Nemrég még bírálta a Fidesz az Európai Bizottságot, amely válsághelyzetekre igyekezett felkészíteni az uniós polgárokat. Pedig a nagy ibériai áramszünet megmutatta, milyen fontos készülni a kritikus helyzetekre. Közben itthon nem könnyű hivatalos tájékoztatáshoz jutni arról, hogy mi a teendő hasonló esetben. Pedig sok múlik a lakosság felkészültségén, mondta Vasárus Gábor, aki régóta foglalkozik a klímaváltozással összefüggő katasztrófahelyzetekre való felkészüléssel.