Tech hvg.hu 2021. szeptember. 10. 12:03

Brutálisan meggyötörték a Samsung új telefonját – videó

Megszokott, hogy amikor megjelenik egy csúcstelefon, azt különféle tortúrateszteknek vetik alá, hogy informálódhassanak az eszköz tartósságáról. A Galaxy Z Fold3-nak is bőven kijutott e tesztekből.

Nagyjából három hete mutatta be a Samsung egyik legújabb összehajtható telefonját, a Galaxy Z Fold3-at. Mint a csúcstelefonoknál általában, ennek az eszköznek a tartósságára is kíváncsiak voltak a tesztelők. Át is esett az eszköz Zack Nelson (a jól ismert JerryRigEverything YouTube-csatorna gazdájának) szokásos tortúratesztjein, azonban további kemény megpróbáltatás is várt rá: az Allstate kemény ejtéstesztnek és vízben tartási próbának vetette alá a készüléket.

A telefont kinyitott állapotban arccal lefelé dobták le majdnem kétméteres magasságból. Az eszköz fő kijelzője két ilyen ejtést is túlélt, működőképes maradt, csupán néhány pixel sérült, és a sarkoknál látszott pici kopás. Nem valószínű, hogy a normál használat során egy ilyesfajta baleset bekövetkezne, mindenesetre megnyugtató, hogy ha véletlenül leejtenénk ezt a telefont, akkor nagy valószínűséggel nem lesz gond.

YouTube/Allstate

Ezután becsukott állapotban dobták le az eszközt, és ekkor a külső kijelző üvege összetört, viszont a képernyő továbbra is működött. Ezután a telefon egy 30 perces, másfél méteres vízben tett fürdőzést is túlélt, bizonyítva, nem véletlenül kapta az IPX8 besorolást. Az Allstate-et mindenesetre lenyűgözte az összehajtható telefon tortúratűrő képessége, olyannyira, hogy deklarálta: ennyire ellenálló összehajtható telefonnal még nem találkoztak a tesztjeik során.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.