A tervek szerint 2022-ben kezdheti meg a munkát a Tesla D1 processzora, ami segít betanítani a mesterséges intelligenciát.
Habár Elon Musk az elmúlt években többször is hangsúlyozta, sötéten látja a jövőt a mesterséges intelligencia kapcsán, a Teslának szüksége van a technológiára ahhoz, hogy fejlett önvezető autókat tudjon készíteni. A vállalat ezért most egy olyan processzort fejlesztett, ami ezt a célt szolgálja.
A Tom's Hardware beszámolója szerint a D1 chipet a Dojo nevű szuperszámítógép mintájára készítettek el, amit a Tesla a cégen belül a mesterségesintelligencia-modellek tanítására használ. Az egységet a világ egyik legnagyobb félvezetőgyártója, a TSMC készítette el 7nm gyártási technológiával. Több mint 50 milliárd tranzisztort helyeztek el a lapkán, ami összesen 645 négyzetmilliméter felületű.
A Tesla szerint a D1-es 362 TeraFLOP számítási kapacitással rendelkezik – igaz, a cég a processzort csak egy bizonyos típusú feladat elvégzésére optimalizálta. Ugyanakkor még így is sikerült legyőznie az Nvidia Ampere grafikus processzorát, ami "csak" 312 TFLOP erővel bír.
#Tesla #AI day
— Dennis Hong (@DennisHongRobot) August 3, 2021
August 19, 2021
Palo Alto, CA
5 p.m. PDT pic.twitter.com/4zsP9cVxh5
A chipek a Tesla kamerái által látott információk alapján segít majd abban, hogy kiképezze a mesterséges intelligenciát a különböző tárgyak felismerésére. Mindez precízebbé teheti az önveztő járműveket, és hozzájárulhat azok elterjedéséhez. Az első, D1-processzorokkal felszerelt szerverek 2022-ben állhatnak majd munkába.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.