Miközben a korábbi anyacég Huawei már a hazai pályának számító kínai piacon is kiesett az öt legnépszerűbb okostelefon-gyártó közül, a vállalatból kiszakadva a teljes önállósodás útjára lépett Honor, úgy tűnik, erőre kap.
Nem a több mobilgyártónak is fellendülést hozó koronavírus-járvány, inkább a két és fél éve életbe lépett amerikai szankciók voltak azok, amik előbb a nyugati, majd a keleti piacokon is lejtőre küldték a Huaweit. A vállalat a korlátozások miatt úgy döntött tavaly, hogy értékesíti a félig-meddig már egyébként is önállósodott részlegét, ezáltal lehetővé téve, hogy a Honor különálló cégként szabadon működhessen.
A tranzakció után néhány hónappal, 2021 elején a régi-új gyártó vezérigazgatója már arról beszélt, hogy a Honor lenyomná az Apple-t, a Xiaomit és a Huaweit is. A Canalys elemzőcég minap közzétett jelentéséből kiderül, ez utóbbi a kínai piacon már sikerült is: a hosszú időn át toronymagasan piacvezető Huawei már nincs benne az öt legnépszerűbb gyártóban, a Honor viszont belépett a körbe. A vállalat 40 százalékos negyedéves növekedés mellett 6,9 millió darab okostelefont értékesített Kínában az idei második negyedévben.
A Honor 9 százalékos piaci részesedést tudott felmutatni a vizsgált időszakban. Mint látható, éves viszonylatban még csökkenés látszik, de érdemes figyelembe venni, hogy csak tavaly ősz óta beszélhetünk önálló Honorról, így a két adatot nem érdemes szimplán csak egymás mellé állítani.
A Counterpoint Research 8,4 százalékos részesedést mért a Honornak. A cég friss elemzéséből az is kiolvasható, hogy a januári 5,1 százalékos részesedésről ugrott fel ennyire az adat.
A Honor másfél hónapja mutatta be a Huaweiből való kiválást követő első modelljeit, a Honor 50-et és a Honor 50 Prót. És már csak csütörtökig (augusztus 12.) kell várni az új csúcsszéria, a Honor Magic3 mobilcsalád tagjainak leleplezéséig. Ezek – a nemzetközi piacokon is – táplálhatják a vállalat lendületét.
Közben persze nem tétlenkedik a Huawei sem: a jelenleg más eszközkategóriákra – például okosóra, fülhallgató – fókuszáló vállalat Kínában már a saját Harmony OS operációs rendszerével adja ki új telefonjait. Ha minden jól megy, idővel globálisan saját platformra vált át a cég, és reméli, hogy egy erős harmadik platformot tud ezzel teremteni az Android és az iOS mellett.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.