Az Audacitynek világszerte 100 millió felhasználója van, podcasteket is készítenek vele. Az üzemeltető tagadja, hogy bármi rosszat csinálnának.
Nagy port kavart, miután a népszerű Audacity, egy ingyenes hangszerkesztő a ciprusi székhelyű Muse Grouphoz került, és utóbbi megváltoztatta a felhasználási feltételeket. Ezekbe ugyanis olyan részletek is bekerültek, melyek szerint a program üzemeltetője adott esetben (például a hatóságok utasítására)
adatokat gyűjthet be, és ezeket akár oroszországi szerverekre is továbbíthatja.
A BBC szerint az Audacity közönsége kimondottan ijesztőnek találja a változást, egy technológiai hírekkel foglalkozó weboldal, a Fosspost pedig lehetséges kémprogramként kezdett hivatkozni rá. A Muse stratégiai vezetője, Daniel Ray azonban állítja: ilyenről szó sincs, ők nem akarnak semmit a felhasználóktól, így a programot ért vádak is teljesen alaptalanok.
A Muse azt is állította, hogy nem a program tönkretétele a céljuk, épp ellenkezőleg: ők modernizálni szeretnék, és többféle frissítést kiadni hozzá. A frissítés egyébként kimondottan előnyös is lehet, főleg, hogy a programhoz korábban csak elvétve érkeztek javítások, illetve új funkciók.
Az Audacity a podcasterek körében is rendkívül népszerű.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.