Tech hvg.hu 2021. május. 28. 10:03

Szó szerint csúnya hibát látnak néhányan az új iPadek szupernek ígért képernyőjén

Néhány felhasználó pont azt a hibát nehezményezi az M1 lapkával dolgozó iPad Prónál, amit épp a mini-LED kjelző hivatott volna orvosolni.

Nemrég mutatta be az Apple az M1-es lapkával dolgozó iPad Prót új mini-LED kijelzővel, amit a gyártó Liquid Retina XDR-nek nevez. Több mint 10 ezerr LED-et tartalmaz, 2500 helyi tompító zónával, ami sokkal mélyebb feketéket és nagyobb kontrasztot tesz lehetővé a megtekintett tartalomtól függően. A korábbi iPaddel összevetve a legnagyobb javulás a HDR tartalmaknál észlelhető.

Az Apple ezt a kijelző megoldást többek között az úgynevezett blooming hatás minimalizálására fejlesztette. Ez a hatás akkor látható, ha túl sok fény érkezik a szenzor egy adott helyére, és egyfajta elektromos túltöltődés, túlcsordulás lép fel, és a szomszédos pontok is világítanak. Néhány felhasználó azonban – írja a MacRumors – éppen a bloomingra panaszkodik, ami szerintük erősebb az elfogadhatónál, elsősorban akkor, amikor világos tárgyak vannak sötét háttér előtt. Különösen megmutatkozott ez a fekete indítóképernyő előtti Apple logó esetében: a logót egész udvar veszi körül, holott ennek a területnek is feketének kellene lennie.

Mint említettük, az Apple szerint az új iPad Pro kialakításának célja éppen ennek a minimalizálása, de vannak olyan helyzetek, amikor a vártnál nagyobb a blooming. Sajnos ez a helyi tompítási technológia elkerülhetetlen következménye: ha az egyik zóna világít, egy másik meg sötétebbé válik az igazabb feketéért, akkor a megvilágított zóna fénye átfolyhat. Ez a hatás készülékekként eltérhet, és van, akit jobban zavar, mint másokat, mindenesetre ezzel is érdemes tisztában lenni, mielőtt új iPad Prót venne valaki.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Matalin Dóra 2025. március. 30. 19:30

Gyötrődnek a kiskamaszokat nevelő szülők, de kicsit túl hamar feladják

Képben kell lenni, különben az internet lesz a gyerekünk felvilágosítója, szülőként igenis referenciapontnak kell maradni számukra – mondja Szél Dávid pszichológus, aki a Kamaszok című Netflix-sorozat óriási visszhangja kapcsán beszélt az influenszerek hatásáról a gyerekekre. Hogyan terjed az internetes nőgyűlölet, és miért fontos, hogy egy apuka megszeresse a Ninjagót? Mit tegyünk, ha elzárkózik a gyerek? Hogyan reagálják le eltérően a fiúk és a lányok a neten felszedett öngyűlöletet?