Tech hvg.hu 2021. április. 21. 10:33

Vége a kifogásnak: nem fog lemerülni az akku a Google Meet találkozókon

A Google Meet új funkciója még alacsony töltöttség mellett is lehetővé teszi a zavartalan videokonferenciát.

Ha korábban az akku hamarosan bekövetkező lemerülésére fogta, ha otthagyott egy Google Meet konferenciát, akkor a jövőben majd más indokot kell keresnie. Persze még csak ennyire rosszhiszeműnek sem kell lenni, mert egy lemerülő akku annak is gondot okozhat, aki épp egy fontos prezentációt tart, és nincs a közelében áramforrás. A Google most erre a problémára szolgált megoldással: „takarékos módot” vezetett be, ami lehetővé teszi, hogy még a lemerülő akkumulátor esetén is folytatható legyen a megbeszélés, illetve akkor is, ha kapcsolódási gondok lennének.

Google

Az új funkció korlátozza az adat- és energiafogyasztást a Google Meet szolgáltatásban a videohívás idejére, kevesebb akkumulátor- és internetadatot fog használni. A funkciót fokozatosan vezetik be, és a Beállítások menüben érhető majd el. Mielőtt csatlakoznánk az értekezlethez, be kell kapcsolni ezt a módot (Settings/Limit data usage). Azon pedig nem kell meglepődni, ha némi minőségromlást észlelünk majd a videohívásokban.

A Google Meet segítségével akár 250 főig terjedő csoportok tarthatnak videokonferenciát, amihez a Google valós idejű feliratokat is kínál. A Google Meet elérhető a Gmailből vagy telepíthető az alkalmazás iOS-es vagy androidos eszközre. Egy-egy értekezlethez csak a házigazda meghívójával lehet csatlakozni, ami egyfajta biztonságot nyújt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.