A mesterséges intelligencia már korábban is befészkelte magát a PowerPointba: a Presenter Coach tanácsokat adott a felhasználók prezentációt követve. Most újabb funkcióval bővült ez a képesség, tekintettel a videokonferenciák megnövekedett ázsiójára.
Nem csupán a videokonferenciák esetén lehet hasznos a PowerPoint mesterséges intelligencia alapú segítőjének új funkciója, de tény, hogy az ilyen esetekben talán még fontosabbá válhat, hiszen az ilyen virtuális találkozók esetén mindenki jobban figyel a beszélőre.
A Presentation Coach még 2019-ben debütált a webes PowerPointban, olyan funkcióként, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy gyakorolják a prezentációt, és így felkészíti őket arra, hogy természetes, hatékony és magabiztos előadásokat tartsanak. Segít a beszédkészség fejlesztésében azáltal, hogy pontosan meghatározza a gyakori hibákat.
A Microsoft, amellett hogy a prezentációs edzőt elérhetővé tette az Android, az iOS, a macOS és a Windows 10 PowerPoint alkalmazásaira is, egy új funkciót is adott hozzá: a Presenter Coach ezentúl az előadó testbeszédét is figyelni fogja egy virtuális értekezlet-előadás során. Az elemzéshez az eszköz (mobil vagy számítógép) kameráját fogja használni.
A testbeszéd fontossága megnőtt a virtuális értekezletek gyakorivá válásával, ugyanis „amikor virtuálisan mutatsz be, fontos biztosítani, hogy a közönséged tiszta képet kapjon az arcodról, hogy megtartsd a közönség felé mutató tekintetedet, és biztosítsd, hogy megfelelő a távolság magad és a fényképezőgép között ahhoz, hogy vonzó legyen az előadás” – idézi a ZDNet a Microsoft egyik szakemberét.
A Presenter Coach összefoglaló jelentése visszajelzést ad arról, hogy a közönség mennyire láthatja az előadót, a beszélő távolságát a kamerától és a szemkontaktust a kamerával. A funkció most még csak az arcra és a vállakra összpontosít, azonban a Microsoftnak ennél nagyobb ambíciói is vannak egy korábbi szabadalma ugyanis részletesen leírja a személyes találkozók minőségének értékelésére szolgáló rendszert. Ez fény-, infravörös és mélységérzékelő kamerákból állhat a testbeszéd és az arckifejezések rögzítésére. A mostani újdonság egyelőre még csak előnézetben érhető el, és a webes PowerPointra korlátozódik.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.