Tech hvg.hu 2021. február. 15. 19:03

Feltörték a Gmail-fiókját? Így talán visszakaphatja a törölt e-mailjeit

A Google hagyott egy utolsó szalmaszálat azoknak, akiknek már a Gmail kukájából is kikerült a levelük. A megoldással főleg azoknak segíthet a Google, akiknek feltörték a fiókját.

Mint minden levelezőben, úgy a Gmailben is adott a lehetőség, hogy visszaállítsuk azokat az e-maileket, amelyeket véletlenül töröltünk ki, vagy csak nem tudtuk, hogy később szükségünk lesz rá. Ezt többféle módon is megtehetjük.

Ha rányomtunk a Törlés gombra, majd azonnal rájöttünk, hogy rossz levéltől szabadultunk meg, néhány másodpercig megtehetjük, hogy visszavonjuk a műveletet. Ekkor ismét a beérkező e-mailek közé kerül az adott levél.

hvg.hu

Amennyiben lecsúsztunk a törlés visszavonásáról, a Gmail kukájából szintén visszaállíthatjuk azt. Ekkor nincs más dolgunk, mint megkeresni a szóban forgó e-mailt, kijelölni, majd az Áthelyezés ide menüpont alatt kiválasztani a Beérkező levelek mappát, így máris a helyére kerül az említett levél.

De mi van abban az esetben, ha a Gmail fiókunkból nem mi töröltük ki az adott levelet? Erre adhat segítséget a Google egy kevésbé funkciója, a Gmail üzenet-visszaállító eszköz.

Ezt erre a linkre kattintva érhetjük el, és bár semmi nem garantálja, hogy visszakapjuk a végleg törölt leveleket, egy próbálkozást azért megérhet a dolog.

hvg.hu

Nincs más dolgunk, mint a megfelelő e-mail-címmel bejelentkezni a Gmail-fiókunkba, majd rányomni a Tovább gombra. Ha szerencsénk van, a Google segíteni tud a visszaállításban, de az instrukció alapján a megoldást tényleg arra az esetre találta ki a cég, ha a fiókunkban ismeretlenek garázdálkodtak.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.