Tech hvg.hu 2021. február. 04. 20:03

Fogta a mesterséges intelligenciát a fotós, valósághű fényképeket csinált a világ legismertebb műalkotásaiból

Az amszterdami Bas Uterwijk még 2019-ben készítette el az első képét, amin Billy, a kölyök élethű arcképét lehetett látni. Azóta már elkészült a Doomguy is.

A képzőművészetnek hála rengeteg olyan alkotás – festmény és szobor – maradt fenn az utókor számára, amely alapján láthatjuk, miként néztek ki a különböző művészek és történelmi személyek. Ugyanakkor furdalja is az ember oldalát a kíváncsiság: hogyan festettek volna a való életben? Ezt segít megmutatni egy amszterdami fotóművész, Bas Uterwijk.

A BoredPandán megjelent írás szerint a fotós számítógépes grafika, 3D-s animáció és speciális effektek segítségével készítette el az ismert műalkotások alapján azoknak a személyeknek az arcképét, akiket mindannyian ismerhetünk.

Instagram / ganbrood

Az első képet még 2019-ben készítette a vadnyugat egyik ismert figurájáról, Billy, a kölyökről.

Instagram / ganbrood

Miután az alkotásának nagy sikere lett, úgy döntött, más alkotásokat is valósághűvé tesz. Így született meg például Napoleon képe is.

Instagram / ganbrood

A fotós az Artbreeder nevű szoftvert használja, ami a mesterséges intelligencia alapján fotorealisztikus képeket hoz létre a bemenetként megadott képről. Ezek után – ha szükséges – Photoshop segítségével javítja fel azokat.

Így nézne ki a New York-i Szabadság-szobor modellje.
Instagram / ganbrood

Bas nemcsak műalkotások szereplőit változtatta valóságossá, így tett például a Doomguy-jal is.

Instagram / ganbrood

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.