Tech hvg.hu 2021. január. 12. 18:13

Bemutatta a Samsung a processzort, amit a Galaxy S21-ekbe tesznek bele

Az Exynos 2100 egy nyolcmagos processzor lett, ami úgy képes az elődökhöz képest nagyobb teljesítményre, hogy azoknál kevesebb energiát fogyaszt.

Nemcsak az Intel készült processzorral a hétfőn kezdődött CES technológiai show-ra. Az eseményen magyar idő szerint kedden kora este a Samsung is megmutatta az új fejlesztését, az Exynos 2100-at, ami például a hamarosan érkező Galaxy S21-ekbe is bekerül majd.

Akárcsak a tavaly bemutatott Exynos 1080, az új 2100-as chip is az 5 nanaométeres gyártási technológiával készült. Az egységen ott az integrált 5G-modem, így a mmWave és a Sub-6GHz-es 5G-kommunikáció is elérhető vele.

Az új chipben

  • egy 2,9 GHz-es Arm Cortex-X1,
  • három Cortex-A78-as, valamint
  • négy energiatakarékos Cortex-A55-ös

processzormag dolgozik, vagyis egy nyolcmagos egységről va szó. A grafikus feladatok elvégzéséért az Arm Mali-G78 grafikus processzor a felelős, a mesterséges intelligenciát igénylő feladatokat pedig a három magos NPU végzi majd el. A Samsung szerint a konfiguráció 10 százalékkal nagyobb teljesítményt nyújt, mint a korábban 7 nm-es gyártási technológiával készült Exynos-processzor, miközben 20 százalékkal kevesebb energiát fogyaszt.

Az Exynos 2100 a dél-koreai cég szerint a 200 megapixeles kamera használatát is támogatja, és egyszerre akár hat érzékelő is csatlakoztatható hozzá. Emellett egyidőben négy kamera képét tudja kezelni, ami jobb zoomolást és jobb ultraszéles látószögű képek készítését teszi lehetővé.

A Samsung Európában – így Magyarországon is – az Exynos 2100-as processzorral szerelt Galaxy S21-eket hozza majd el, míg például az Egyesült Államokban a Qualcomm Snapdragon 888-as dolgozik majd a mobilokban.

A Galaxy S21-család mobiljait csütörtökön mutatja majd be a Samsung.

Ha szeretne elsőként értesülni a Galaxy S21-család érkezéséről, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.