Tech hvg.hu 2020. december. 14. 16:33

Remek funkciót tesztel a YouTube, de rosszul is elsülhet a bevezetése

A YouTube néhány hete új gombot tesztel, amely segítségével időbélyegel hagyhatunk hozzászólást a videók alatt.

Az olyan platformok, mint például a SoundCloud, régóta lehetőséget adnak arra, hogy a felhasználók megjelöljék, hogy a tartalomnak pontosan mely részéhez szeretnének hozzászólni. Bizonyos szempontból erre a YouTube videóinál is van lehetőségünk. Egyfelől ott az élő chat funkció, amikor egy videó megtekintése közben írhatunk üzenetet, másfelől pedig a hozzászólások között hagyhatunk úgy bejegyzést, hogy előtte leírjuk, a videó mely pontjához fűzünk kommentet. Probléma mindkettővel van: előbbi csak élő közvetítések esetében működik, utóbbit pedig macerás állítgatni.

A YouTube támogatói dokumentuma szerint egy olyan gombot kezdett el tesztelni a videómegosztó, amit megnyomva időbélyeget rögzíthetünk a videóhoz, így a többiek számára egyértelmű lesz, pontosan melyik jelenethez fűztünk megjegyzést.

Hogy meddig teszteli a gombot a YouTube, és mikor lesz belőle mindenki számára elérhető funkció, egyelőre nem tudni. Azt viszont igen, hogy a fejlesztés könnyen veszélyessé is válhat: a pedofilok korábban megszállták azokat a videókat, amelyekben kiskorúak láthatók, majd a hozzászólásokban elhelyezett időbélyegek segítségével mutatták meg egymásnak, hogy mely részeket "érdemes nézni". Emiatt sok hirdető elfordult a cégtől, így előfordulhat, hogy ez ezúttal is így lehet.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.