Tech hvg.hu 2020. november. 16. 09:40

Volna itt egy nem mini gond az iPhone 12 mini képernyőjével

Több felhasználó is arra panaszkodik, hogy az iPhone 12 mini kijelzője lezárás után nem mindig reagál a feloldási kísérletekre.

Az Apple az idei esztendőben négyféle változatot mutatott be az iPhone-ból: az iPhone 12, az iPhone 12 Pro és az iPhone 12 Pro Max mellé ezúttal érkezett egy iPhone 12 mini is. Ez a cupertinói cég szerint a világ legkisebb 5G-s mobilja, miközben ugyanazt tudja, mint az iPhone 12.

Ez jó hír azon felhasználók számára, akik nem szeretnek két kézzel kapaszkodni a mobiljukba, inkább egy kézzel használnánk azt. Egy hibának látszó jelenség miatt ez egyelőre nem mindenkinek megy zökkenőmentesen.

Apple

A MacRumors beszámolója mellett az Apple fórumán és a Redditen is feltűnt néhány olyan felhasználó, akik már hozzájutottak az iPhone 12 minihez, és a használat során találkoztak egy igen kellemetlen jelenséggel. Ahogy írják, az iPhone 12 mini kijelzője lezárás után nem mindig reagál. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy nem lehet bekapcsolni sem a zseblámpát, sem a kamerát, sőt, még feloldani sem mindig lehet a képernyőt.

Ez utóbbi jelenség akkor jön elő, ha a hüvelykujját használja valaki, vagyis más ujjal már feloldható a telefon. Ám mivel mérete miatt ezt egy egykezes készüléknek szánta az Apple, ez így nem túl praktikus.

A felhasználók szerint valószínűleg a telefon elektromos kábelezésével lehet a probléma, a jelenség ugyanis megszűnik, ha a mobilt töltőre dugják, vagy tok nélkül használják.

Az Apple egyelőre nem reagált a felvetésekre, így azt sem tudni, a problémát meg lehet-e esetleg szoftveresen oldani. Mindenesetre nem árt róla tudni, mielőtt valaki úgy dönt, hogy ezt a készüléket választja. Az iPhone 12 és az iPhone 12 Pro esetében ilyen problémát nem tapasztaltunk. A készülékek tesztjét ide kattintva olvashatja el.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.