Tech hvg.hu 2020. október. 08. 18:03

Öntöltő drónokat akar az amerikai hadsereg, már fejlesztik a spéci töltőállomást

Jóval könnyebb lenne az amerikai hadsereg számára, ha a katonák idejét és figyelmét nem a drónok töltése kötné le, ezért egy speciális töltőrendszert fejlesztetnének ki.

Bár az elmúlt években igen sokat fejlődtek a drónok, egy komoly probléma még mindig van velük: túlságosan rövid ideig bírja az akkumulátoruk egy feltöltéssel. Ez a polgári (hétköznapi) repülés során is igen bosszantó lehet, a katonai célból használt drónoknál viszont egy küldetés sikerét is veszélyeztetheti.

A drónokat a rövid üzemidő miatt a hadsereg csak egy bizonyos ideig tudja például felderítésre használni, utána vissza kell térni velük a kiindulópontra, hogy ismét fel tudják azokat tölteni. Ezt a problémát orvosolná most az amerikai hadsereg. Ennek érdekében egy négyéves megállapodást írtak alá az amerikai Illinois-i Egyetemmel, méghozzá egy olyan töltőállomás kifejlesztésére, amit a drón automatikusan felkeresne, ha merülni kezd az akkumulátora.

U.S. Army
U.S. Army

A kutatásra 8 millió dollárt, vagyis mintegy 2,4 milliárd forintot adtak az egyetemnek. Bár az elképzelés önmagában nem oldja meg a rövid üzemidő problémáját, ez nagyban megkönnyítheti a katonák dolgát: nem kellene tölteniük a szerkezetet, és plusz akkumulátorra sincs szükségük.

Hasonló projekten egyébként az Amazon is gondolkodik. A cég egy olyan szabadalmi tervet készített még 2017-ben, ami lehetővé tenné a drónoknak, hogy egy kiindulópontra visszatérve újra feltöltsék az akkumulátoraikat.

Amazon

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

mesterséges intelligencia
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 21. 07:00

Kulcs a múlt titkaihoz – meglepő új adatokkal szolgál hunokról és avarokról az archeogenetika

Az archeogenetika támpontot ad az ősök eredetének felkutatásában, és mint Rácz Zsófia régész elmondja, bizonyítékkal szolgál arra, hogy a hunok kapcsolatba hozhatók a Hsziungnu Birodalom elitjével. Mindkét hun birodalomra igaz, hogy nem kizárólag erőből terjeszkedtek, hanem ügyes sztyeppei diplomáciával is. Rácz és kutatótársai több genetikai kapcsolódási pontot találtak a Kárpát-medence és Mongólia között húzódó térségben. De vajon elárulja a genetika, hova tűntek a hunok?