Tech hvg.hu 2020. szeptember. 02. 15:38

Magyar gimnazistákért izgulhatunk egy nemzetközi robotika- és programozóversenyen

Idén az ötfős FGC Team képviseli Magyarországot a mérnök-feltaláló Dean Kamen által alapított, First Global Challenge 2020 nevű programozóversenyen.

Idén egy ötfős magyar csapat, az FGC Team Hungary gimnazista korú tagjai is versenybe szállnak a 2017 óta létező First Global Challenge-en, amely egy nemzetközi robotika- és programozóverseny. Az FGC-t Dean Kamen mérnök és feltaláló alapította.

Az FGC-t eddig fizikai részvétellel tartották, ám a koronavírus-járvány miatt a versenyzők online formában küzdenek. A megmérettetés három hónapig tart. A csapattagok feladata, hogy felhívják a figyelmet a STEM-oktatás fontosságára, és nagyobb támogatást szerezzenek a jövő mérnökei, programozói, valamint feltalálói számára. "Közös célkitűzésünk az is, hogy a világon minél több gyerek és fiatal hozzáférjen a megfelelő tudományos, technológia, tervezői és matematikaoktatáshoz, és az ezekhez szükséges eszközökhöz" – írta a magyar csapat szerkesztőségünknek címzett levelében.

A résztvevő országok csapatainak különböző technikai, kreatív, a közösségi médián, illetve kommunikáción alapuló, művészi feladatokat kell megoldaniuk. A versenyen technikai tréningeket is tartanak.

A magyar csapat korábban a romatelepeken élő gyerekek távoktatásának elősegítésére szervezett adománygyűjtést.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.