A tervek szerint augusztus 28-án tart majd eseményt a Neuralink nevű cég, amely az agy-számítógép interfész létrehozásán fáradozik.
Néhány évvel ezelőtt igen ambíciózus céllal alapította meg Elon Musk a Neuralink nevű cégét. A vállalat feladata, hogy olyan interfészt hozzon létre, amely segítségével össze lehet kapcsolni az agyat az emberi számítógéppel. Részeredményeket már tavaly láthattunk: olyan szenzort hoztak létre, ami feltalálói szerint forradalmi változást hozhat a Parkinson-kór és az epilepszia kezelésében.
Akkor azt mondták, 2020 második negyedévében már emberekbe is beültetnénk a szenzorokat, ám erre egészen eddig nem került sor. Hogy a folyamatot a koronavírus-járvány zavarta-e meg, vagy egyszerűen csak nem sikerült odáig eljutni, hogy a dolog valóban működjön, nem tudni.
Elon Musk minap egy rövid bejegyzésben arról írt Twitteren, hogy augusztus 28-án egy eseményt tartanak majd. A meglehetősen szűkszavú bejelentésen kívül csupán a Neuralink hitvallását osztotta meg a követőivel:
If you can’t beat em, join em,
vagyis:
Ha nem tudod legyőzni őket, szövetkezz velük.
Progress update August 28
— Elon Musk (@elonmusk) July 9, 2020
Ezzel minden bizonnyal arra akart utalni, hogy a mesterséges intelligenciát egy idő után már nem lesz képes legyőzni az ember, a technológiát viszont fel lehetne használni arra, hogy egyfajta "szuperembert" hozzanak létre. Korábban kiderült, Musk úgy gondolja, hogy különben az emberek a világ felesleges, haszontalan tényezőivé válnak majd a gépek számára, mihelyst elterjed a mesterséges intelligencia.
Mindent összevetve nem elképzelhetetlen, hogy a chip beültetésével kapcsolatban történt némi előrelépés, de az sem kizárt, hogy ismét sikerült közelebb kerülni a vágyott interfész megvalósításához.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.