A Georgia Tech olyan miniatűr robotot fejlesztett, mely idővel képessé válhat egy betegség vagy sérülés testen belüli gyógyítására.
Régóta kísérletezik már egy érdekesebb robotjával a Georgia Tech, amely főleg mérete miatt izgalmas: rendkívül kis szerkezetről van szó, a fejlesztés ugyanis alig nehezebb egy homokszemnél.
A szerkezet rezgések segítségével mozog, és elsősorban testen belüli “hibák”, betegségek kezelésére tervezték. Ez alatt valóban azt kell érteni, ami első olvasatra is átjön: tervezői szerint a robot idővel képes lesz a bőr alá hatolva kezelni egy-egy problémát, amit máshogy csak rizikósan vagy egyáltalán nem lehetne elvégezni. Ugyanakkor a hadsereg is fantáziát lát benne, mivel egy ilyen kis szerkezet bizonyos rendszerek ellenőrzésére, javítására is alkalmassá tehető szerintük.
A robotot 3D-s nyomtatási technikával állították elő. Emiatt egyelőre csak laboratóriumi körülmények között tud boldogulni. A fejlesztését végző tudóscsapat most azon munkálkodik, hogy a kis robot a számára idegen közegben is működhessen.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.