A Microsoft elsősorban 64 bites Windows-verziókat szeretne a jövőben a piacon látni, ez pedig a legújabb 10-es kiadásra is vonatkozik.
A Microsoft leállítja a Windows 10 32 bites rendszerváltozatának kiadását, hogy a jövőben a 64 bites termékekre fókuszálva végezze tovább munkáját. Fontos ugyanakkor megjegyezni, hogy a kieső rendszerváltozat támogatása ezzel (még) nem szűnik meg, a Microsoft a továbbiakban is biztosítja majd azokat a javításokat és frissítéseket, melyek naprakésszé teszik a terméket.
A döntés miatt (egyelőre) azoknak sem kell aggódniuk a Tom's Hardware szerint, akik saját eszközükön ilyen Windows 10-et használnak. A felhasználók lényegi változást sem fognak érzékelni, így a számítógép/laptop holnap is el fog indulni, ahogy a rajta lévő programok sem válnak egyik napról a másikra használhatatlanná. Jó látszik ugyanakkor, mi a Microsoft mesterterve: a cég fokozatosan leveszi a kezét a 32 bites szoftverről, és valószínűleg eljön majd az az idő is, amikor már csak az újabb, fejlettebb kiadásra készítenek vadonatúj funkciókat.
A 32-es és 64-es Windows-verziók közti különbség elsősorban a RAM méretében mutatkozik meg (a Windows 10 32 bites rendszerei csak 4 GB-ot tudnak kezelni, amely az egyre nagyobb hardverigény miatt igen csekélynek számít). A felhasználói felület és a programfunkciók viszont azonosak. Érdekes adalék lehet a Steam egyik közelmúltban végzett felmérése is, amely szerint a kliens használói között jóval kevesebben vannak, akik 32 bites rendszeren játszanak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.