Stratégiát váltott a Microsoft, ami nemcsak abban nyilvánul meg, hogy először egykijelzős eszközökön mutatja be a Windows 10X-et, hanem abban is, hogy immár bevallottan a Chrome OS-szel konkurálna.
Pár napja tette egyértelművé Panos Panay, a Microsoft Windows operációs rendszerért és eszközökért felelős igazgatója, hogy stratégiaváltásra kerül sor a Windows 10X-szel kapcsolatban, és prioritássá teszik a szokásos egy képernyős eszközökre a Windows 10X fejlesztését. Korábban még azt tervezték, hogy két képernyős eszközökön indítják az operációs rendszert, figyelik a visszajelzéseket, és ezután igazítják majd hozzá a laptopok operációs rendszeréhez.
A Microsoft terveit ismerő források szerint a vállalat most azt szeretné, hogy az operációs rendszert először hagyományos laptopokon indítsák el. A cél egy lecsupaszított, modernizált, felhőalapú Windows-verzió létrehozása. Éppen ezért változások érkeznének a Windows 10X-be, például egyszerűsítenék a felületet, frissítenék a Start menüt, többfeladatos fejlesztéseket hajtanának végre, és az alkalmazásokat egy speciális tárolóban futtatnák a teljesítmény és a biztonság érdekében.
[A Google szerint kár Windowst használni, mert már lejárt lemez]
De vajon mi értelme van mindennek egy betonbiztos Windows 10 mellett? Nos, a Microsoft valójában a Windows 10X-et futtató eszközökkel versenyezne a Chromebookokkal, amelyeket mindig is komoly ellenfélnek tartott a vállalkozásokban és az iskolákban – mutat rá a The Verge. A Windows 10X és a felhő összekapcsolása sem véletlen, ebből a szempontból válhat ugyanis igazán relevánssá a Windows és a Chrome OS versenye. „Ügyfeleink minden eddiginél jobban kihasználják a felhő erejét, és úgy gondoljuk, itt az ideje, hogy mi is kivegyük ebből a részünket – fogalmazott Panay. A Microsoft jelenleg tehát a Windows 10 laptopok számára korszerűsített verziójaként kezeli a Windows 10X-et.
Egy olyan operációs rendszerként, amellyel képesek elboldogulni az olcsóbb, felhőalapú laptopok.
Persze a koronavírus-járvány hatásáról sem szabad hallgatni, ez az időszak ugyanis rossz alkalom volna két képernyős eszközök indítására. A közelmúltban egyértelműen megnőtt a kereslet a hagyományos számítógépek, webkamerák és laptopok iránt, a diákok és a munkavállalók egyre inkább a hordozható gépekhez fordulnak az okostelefonok és táblagépek helyett, miközben otthon tanulnak vagy dolgoznak.
A Microsoft a közelmúltban már értesített is néhány PC-gyártót, mint például a Lenovót, a Dellt, a HP-t és az Asust, hogy 2020-ban már nem szállít Windows 10X-et kétijelzős eszközökhöz. A Lenovo továbbra is rajta van az összehajtható ThinkPad X1 Fold bevezetésén a Windows 10 Próval, de az nem világos, mit fog csinálni a Dell, a HP és az Asus a még nem bejelentett két képernyős készülékeikkel.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.