A Microsoft Planetary Computer néven indította útjára új projektjét, amelyben a cég partnereinek, ügyfeleinek igyekszik hathatós segítséget nyújtani a környezetvédelem terén.
Igen ambiciózus célt tűzött ki néhány hónapja a Microsoft még az év elején: 2030-ra nemhogy karbonsemlegessé, de karbonnegatívvá válik. Azaz a következő évtized elejére már elkezdenék kivonni a környezetből a szén-dioxidot, 2050-re pedig annyit távolítanak majd el a levegőből, mint amennyit termékeik és szolgáltatásaik révén az 1975-ös alapítás óta közvetlenül vagy közvetve kibocsátottak.
Most emelik a tétet, és másoknak is segítenének ebben. A vállalat bejelentette a Planetary Computer nevű programját, amelyben az adatokat, a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás segítségével dolgozza fel, végeredményként pedig műholdképekkel, környezeti és biológiai adatokkal szolgálna majd az ügyfelek és a partnerek felé.
A cég azt reméli, hogy az eredményekkel hatással lehet a környezetvédelemmel kapcsolatos döntéshozatalra.
A Planetary Computer lényegében az AI for Earth nevű program kiterjesztése, amelyben olyanok használhatják a cég által fejlesztett mesterséges intelligenciát, akik az óceánnal, a vadvilággal vagy épp az erdőgazdálkodással foglalkoznak.
A most meghirdetett program mellett a fajok azonosítására és a talajtakaró feltérképezésére is költenek majd. Első körben egy, a biodiverzitást megfigyelő és tanulmányozó szervezet kap 1 millió dollárt (kb. 321 millió forint) a cégtől.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.