Hatalmas medúzatelepet filmeztek le a nyugat-ausztráliai partok közelében. Mintha nem is e világi lények lennének, olyan a látvány.
Különlegesen összekapcsolódott élőlényeket, úgynevezett telepes medúzákat sikerült lefilmezniük tengerkutatóknak Nyugat-Ausztráliában. A látványt a Schmidt Óceánintézet munkatársai egy robot segítségével rögzítették.
Check out this beautiful *giant* siphonophore Apolemia recorded on #NingalooCanyons expedition. It seems likely that this specimen is the largest ever recorded, and in strange UFO-like feeding posture. Thanks @Caseywdunn for info @wamuseum @GeoscienceAus @CurtinUni @Scripps_Ocean pic.twitter.com/QirkIWDu6S
— Schmidt Ocean (@SchmidtOcean) April 6, 2020
A ScienceAlert cikke szerint a telepes medúzák nem annyira ritka élőlények, de ekkora kolóniát sokan egyáltalán nem láttak még. A telepes medúzák körkörösen kapcsolódva élnek, az egyes egyedek pedig eltérő feladatot végeznek: egyikük a préda elejtésében vesz részt, a másik a szaporodásra specializálódik.
A Ningaloo-kanyonoknál felfedezett medúzatelep méretéről megoszlik a tudósok véleménye, de úgy vélik, hogy a külső gyűrű 47 méter hosszú lehet. A kolónia amúgy több millió organizmusból is állhat.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.