Tech hvg.hu 2020. március. 27. 11:33

Egyszer lapos, egyszer domború: kigondolt az Apple egy különleges egeret

Még 2017 végén szabadalmaztatott egy alakváltoztató testű egeret az Apple. A különös elgondolás a napokban kapott zöld utat az Egyesült Államokban.

Több Apple-szabadalom is nyilvánosságra került a napokban az Amerikai Egyesült Államok szabadalmi hivatala (USPTO) jóvoltából. Ezek egyike egy olyan egér, amelyik a felhasználó kezének méretéhez igazodik, illetve az éppen aktuális használatának megfelelően változhat a formája.

A szabadalom az egér vagy más beviteli eszköz alakjának megváltoztatására szolgáló rendszerekre és technikákra vonatkozik. A felhasználók egyszerűen megváltoztathatnák az egér szélességét és magasságát, méghozzá úgy, hogy az épp ideális legyen a kezüknek. Ügyesen elhelyezett működtető szerkezetekkel manipulálható a csuklós elem, és az egér különféle érzékelőket tartalmazhat annak meghatározására, hogy a görbület megfelel-e a felhasználó kezének, és az egér alakja ennek megfelelően megváltozhat.

De más elképzelés is van: az egér profilját vagy görbületét egy társított számítástechnikai eszközön végrehajtott adott funkcióra vagy tevékenységre optimalizálják, így például lapos görbület választható olyan feladatokhoz, amelyeket jellemzően egy trackpaden hajtanak végre, míg hajlított felület az olyanokhoz, amelyeket egy hagyományos egér segítségével végeznének.

USPTO

Olyan kivitel is elképzelhető, amelyben az egér alakja megváltoztatható, hogy visszacsatolást nyújtson az egér és/vagy a hozzá tartozó számítástechnikai eszköz felhasználójának. Az egér alakja akár a társított számítástechnikai eszköz felhasználói felületén bekövetkező változás eredményeként is módosulhat. Az Apple-egér tartalmazhat biometrikus érzékelőt, ki/be kapcsoló gombokat és akár egy kamerát is.

Ha máskor is tudni szeretne az Apple új ötleteiről, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?