Tech hvg.hu 2020. január. 23. 16:03

Így működik a Microsoft összehajtható androidos telefonja – videó

A tervek szerint 2020 végén dobnák piacra a tavaly bemutatott Surface Duót, a fejlesztők most megkapták az appok elkészítéséhez szükséges keretrendszert.

Igencsak meglepte a rajongókat Panos Panay, a Microsoft termékekért felelős vezetője 2019 októberében. A szakember a Surface Event 2019 elnevezésű rendezvényen húzott elő a zsebéből egy új készüléket, a Surface Duót, ami egy két kijelzős összecsukható mobil, amelyen Android fut.

Az eszközről azóta nem sokat lehetett hallani, csak azt, hogy a mobilt 2020-ban dobnák piacra, valamint egy érdekes rajz is előkerült róla. Újabb fejlemény azonban csak most történt, a cég ugyanis a fejlesztők számára kiadott egy eszközkészletet, hogy tudják, miként lehet majd appokat fejleszteni a dupla kijelzőre.

Hogy miként fog működni az irányítás a Surface Duo eszközön, az az alábbi videón már látni lehet.

A Surface Duo a tervek szerint 2020 végén jelenik majd meg, ami azt jelenti, hogy az alkalmazásoknak már hamarabb el kell készülniük, hogy az indulásra elérhetők legyenek.

A Microsoft persze a többi, a tervek szerint a Windows 10X-et futtató készülékéről sem feledkezett meg. A redmondi cég ehhez február 11-én adhatja ki a fejlesztők számára nélkülözhetetlen keretrendszert, ami után a Surface Neóra is megindulhat az appok fejlesztése.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.