Tech hvg.hu 2019. november. 11. 10:33

Rengeteg nő életét mentheti meg a Microsoft mesterséges intelligenciája

A Microsoft és az SRL Diagnostics közösen készített egy olyan algoritmust, ami segít felismerni a méhnyakrákot.

A jövő orvoslásában valószínűleg egyre nagyobb szerephez jut majd a technológia. A főszerep elsősorban a mesterséges intelligenciáé lesz, amely segíthet a betegek jelenleginél gyorsabb és pontosabb diagnosztizálásában. Ezen a téren állt elő egy újdonsággal most a Microsoft, amit az SRL Diagnostics segítségével készítettek el.

A redmondi cég bejelentése szerint egy olyan algoritmust készítettek, amely segíthet a méhnyakrák diagnosztizálásában. A fejlesztést Indiába és más olyan országokba szánják, ahol a megbetegedések aránya nagyon magas.

[Életeket menthet a Google új mesterséges intelligenciája]

A fejlesztők a gépi tanulás módszerével több ezer felvételt mutattak a programnak, hogy fel tudja ismerni a méhnyakrákot, illetve olyan jeleket is, amelyek a betegség kialakulását jelezhetik előre. Az orvosoknak így csak azokat a felvételeket kell tüzetesebben átvizsgálniuk, amelyeknél a gép is azt mondja, hogy probléma lehet.

[Orvostudományi áttörés: véredényeket és légutakat nyomtattak tudósok]

Hogy az algoritmust mikor kezdik el élesben használni, egyelőre nem lehet tudni, ugyanakkor az élesítése sürgető lehet. A TechCrunch szerint Indiában évente mintegy 67 ezer nő hal meg a méhnyakrák miatt, ami a világ összes ilyen halálesetének több mint negyede.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés